تاریخ خبر: ۱۶ بهم ۱۳۹۵
حمایت بلاعوض از ۲۳ طرح محصول محور در استان لرستان

حمایت بلاعوض از ۲۳ طرح محصول محور در استان لرستان

علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان گفت: تاکنون ۲۳ طرح محصول محور در مرکز رشد و حمایت و هدایت از مخترعان و مبتکران سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان موردحمایت قرارگرفته است.

مهدی رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: برخی از پایگاه‌های مقاومت، مساجد و محلات به پایگاه‌های علمی، پژوهشی تبدیل‌شده‌اند و فعالیت‌های علمی، پژوهشی متناسب با محله و شهر خود را رصد می‌کنند.

وی افزود: در این پایگاه‌های علمی و پژوهشی فعالیت‌های علمی از قبیل برگزاری جشنواره‌های علمی، آموزش‌های مختلف درسی و غیردرسی، بازدیدهای علمی از صنایع و مراکز تحقیقاتی، مسابقات علمی محله، کتاب‌خوانی، اختراعات، رباتیک، پایان‌نامه‌های ارشد و دکترا متناسب با حل مشکلی از مشکلات مهم و غیره موردحمایت و هدایت پایگاه قرار می‌گیرد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان بیان کرد: این پایگاه‌ها می‌توانند با همکاری سایر ادارات و سازمان‌ها در جهت شناسایی مشکلات محله و حتی شهر خود اقدام کنند و راهکارهای عملیاتی مفید را به مسئولان ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۲۳ طرح محصول محور در مرکز رشد و حمایت و هدایت از مخترعان و مبتکران سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان موردحمایت قرارگرفته است، عنوان کرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان در سه‌ساله اخیر حدود ۳۰۰ طرح وارد سازمان شده که از این تعداد ۶۷ طرح محصول محور را در مرکز رشد و حمایت و هدایت از مخترعان و مبتکران خود مورد حمایت‌های بلاعوض قرارداد.

رحیمی افزود: تعدادی از این طرح‌ها به مرحله تجاری‌سازی رسیده و در حال حاضر توسط مخترعان بسیجی تولید انبوه آن‌ها آغازشده است.

وی بیان کرد: این طرح‌ها شامل طرح‌های فراملی، ملی، استانی و شهرستانی است که با یک تفکر ناب بسیجی که مملو و سرشار از روحیه جهادی است در حال انجام و پیشبرد چرخه تولید علم قرارگرفته‌اند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان خاطرنشان کرد: هرچند مجموعه استانداری در استان هیچ کمکی به این مجموعه نکرده اما با مساعدت و تلاش بسیجیان و سپاهیان برنامه‌های سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری به‌طور مطلوبی در حال انجام است و امیدواریم در سال آینده شاهد حمایت بیشتر از طرح‌ها در راستای تکمیل چرخه تولید علم و اقتصاد دانش‌بنیان باشیم.

انتهای پیام/

R41450/P1336/S6,72/CT1

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه