تاریخ خبر: ۱۸ بهم ۱۳۹۵
شهرک صنعتی شهرستان سلسله واگذار می‌شودج

شهرک صنعتی شهرستان سلسله واگذار می‌شودج

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان با بیان اینکه در شهرک صنعتی شهرستان سلسله تمام زیرساخت‌ها ایجاد و یک واحد صنعتی مستقرشده است گفت: بیش از ۹۰ درصد شهرک صنعتی سلسله واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد بختیار رازانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولویت نخست هر واحد صنعتی بازار است بنابراین دولت و سرمایه‌گذار باید در مرحله اول بازار محصول را مشخص و سرمایه‌گذاری کند؛ بسیاری از واحدهای راکد یا پیش‌بینی بازار را نکرده‌اند و یا خود را با تکنولوژی به‌روز تجهیز نکرده‌اند.

وی افزود: درزمینهٔ شهرک‌های استان ۴۷۱ قرارداد منعقد کرده‌ایم که از این تعداد ۳۴۴ واحد پروانه بهره‌برداری گرفته‌اند و از این تعداد بالغ‌بر ۶۰ درصد فعال است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان عنوان کرد: در بحث ناحیه صنعتی علی میرزایی دلفان ۱۵ واحد پروانه بهره‌برداری گرفته که از این تعداد حدود هفت واحد فعال است و واحدهایی که در تملک بانک هستند پولی که در اختیار واحدها قرارگرفته منابع عمومی است که باید به بانک بازپرداخت شود.

وی در راستای دانش‌بنیان کردن واحدهای صنعتی بیان کرد: اگر از ایده نو استفاده شود و ایده به یک تجارت و صنعت تبدیل شود یک شرکت دانش‌بنیان تشکیل می‌دهیم، هشت واحد مستعد دانش‌بنیان در استان لرستان شناسایی‌شده که چهار شرکت دانش‌بنیان است و در بحث گیاهان دارویی فعال هستند.

رازانی بابیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت توسعه متوازن در همه نقاط است تصریح کرد: در همه شهرستان‌های استان به‌غیراز شهرستان رومشکان شهرک صنعتی وجود دارد و یکی از سیاست‌های دولت توسعه صنعتی باهدف عدالت و ایجاد اشتغال است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای شهرک صنعتی شهرستان سلسله تمام زیرساخت‌ها ایجاد و یک واحد صنعتی مستقرشده است، بیش از ۹۰ درصد شهرک را واگذار می‌کنیم و پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۶ فاز نخست آن به بهره‌برداری برسد و به جد پیگیر هستیم که شهرک‌های صنعتی شماره ۲ بروجرد، پلدختر و سلسله را به شکلی فعال کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان گفت: میانگین واگذاری زمین برای بحث صنعتی حدود ۱۰ هکتار بود که طی دو الی سه سال اخیر در دولت تدبیر و امید این میزان به ۸۰ الی ۱۰۰ هکتار رسیده است.

وی اظهار داشت: واحدهای تملک شده بانک ۸۴ واحد است و ۶۲ تا از این تعداد واحدهایی‌اند که در شهرک‌ها مستقر هستند که با بانک ملی توافق‌هایی انجام‌شده و تقاضا داریم بانک‌های استان پای‌کار بیایند تا واحدها به تولید برسند.

رازانی بابیان اینکه استقرار واحدهای رده چهار به بالا در شرکت صنعتی ممنون است افزود: چند واحد خطرزا در شهرک‌های استان وجود دارد که باید چهارچوب تولید خود را استاندارد کنند و به‌شدت پایبند به مسائل زیست‌محیطی شهرک‌ها هستیم.

وی در راستای تکمیل سیستم‌های تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی استان عنوان کرد: در شهرک صنعتی شماره یک خرم‌آباد این سیستم به‌روزرسانی شده، کاملاً در اختیار واحدهای صنعتی است و فعالیت انجام می‌دهد، در شهرک شماره ۲ شبکه فاضلاب مسدود بود که ظرف یک ماه گذشته مشکل مسدودی برطرف و حدود دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و در شهرک صنعتی بروجرد نیز مشکلات مرتفع شده است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه