تاریخ خبر: ۱۸ بهم ۱۳۹۵
۳۹ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و تجهیز مدارس لرستان مصوب شد

۳۹ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و تجهیز مدارس لرستان مصوب شد

میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و تجهیز مدارس لرستان مصوب شده که تاکنون ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اخذ شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد چگنی عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان در رابطه با اعتبارات ملی شناور در پیوست شماره یک قانون بودجه سال ۹۵ اظهار داشت: از محل این اعتبار، مجموع اعتبار کل کشور ۸۸۲ میلیارد تومان است که ۳۹ میلیارد تومان برای استان لرستان مصوب شده که از این میزان تاکنون ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اخذ شده است.

وی با بیان اینکه در بحث طرح تخریب و بازسازی مدارس ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای لرستان مصوب شده است، افزود: تاکنون از این مبلغ سه میلیارد و ۷۶۱ میلیون تومان دریافت شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان عنوان کرد: در بحث طرح تکمیل فضاهای نیمه تمام یا ملی مشارکتی نیز سهم لرستان یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان است که تاکنون ۱۷۰ میلیون تومان تخصص یافته است.

وی بیان کرد: در بحث بازسازی نیز مقدار تخصیص یک میلیارد و نیم از محل اسناد خزانه و دو میلیارد و ۱۸۵ میلیون تومان به صورت نقدی دریافت شده و در طرح گرمایش و سرمایش مدارس نیز میزان اعتبار مصوب ۱۵ میلیارد تومان بوده که تا به امروز شش میلیارد و ۸۲۶ مییلون تومان دریافت شده است.

چگنی تصریح کرد: در بحث طرح مالیات بر ارزش افزوده سهم استان یک میلیارد و ۷۲۹ میلیون تومان بوده که تا کنون ۸۵۸ میلیون تومان دریافت کردیم.

اختصاص ۸۰۰ میلیون اعتبار برای ساماندهی مساجد تاریخی لرستان

غلامرضا سلیمانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۸۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی مساجد تاریخی تخصیص یافته است، اظهار داشت: در بحث مرمت آثار تاریخی استان نیز اعتبار تخصیص یافته ۵۰ میلیون تومان است.

وی افزود: امسال برای مرمت باغات تاریخی و آرامگاهای مفاخر استان ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار و برای ایجاد سیستم حفاظتی موزه‌های استان نیز ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان ۱۲۰ میلیون تومان برای مرمت روستاهای تاریخی و برای مطالعه و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری استان لرستان نیز ۳۸۸ میلیون تومان پیش بینی شده است.

وی به اختصاص ۹۳۶ میلیون تومان اعتبار برای خرید ابنیه و حریم‌های آثار تاریخی لرستان اشاره کرد و گفت: برای احداث و مرمت موزه‌ها و کاخ موزه‌ها ۵۰ میلیون تومان اختصاص پیدا کرده و برای حفاظت از بافت‌های تاریخی استان نیز ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image فتحی بیرانوند image image

یک دیدگاه