تاریخ خبر: ۱۸ بهم ۱۳۹۵
۱۰۰۰ هکتار از بافت فرسوده استان لرستان بهسازی می‌شود

۱۰۰۰ هکتار از بافت فرسوده استان لرستان بهسازی می‌شود

شهرسازی استان لرستان گفت: ۱۰۰۰ هکتار از بافت فرسوده شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دورود بهسازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی علیخانی عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد به تصویب برنامه بازآفرینی شهری اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه اجرای بازآفرینی شهری لرستان در قالب ستاد استانی معرفی و سهم استان لرستان مشخص شد که ۳۳ درصد از اعتبارات اجرایی آن به عهده اداره‌کل راه و شهرسازی لرستان، ۳۳ درصد شهرداری و ۳۴ درصد با سایر دستگاه‌های اجرایی است.

وی با اشاره به اینکه در قالب طرح باز آفرینی شهری تا افق ۱۴۰۴ دو هزار و ۷۰۰ محله در سطح کشور بهسازی می‌شود، افزود: سهم استان لرستان نیز در این طرح بهسازی ۹ محله است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: از محل اجرای طرح باز آفرینی شهری امسال برای بهسازی محله غیررسمی فلک‌الدین هزار و ۲۰۰ میلیون ریال، برای بهسازی منطقه مطهری هزار و ۵۰۰ میلیون ریال (تهیه طرح باز آفرینی نهر سرچشمه خرم‌آباد) و برای بهسازی خیابان فردوسی شهر خرم‌آباد ۲۵ هزار میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ۲۷۱ هکتار بافت تاریخی در شهرستان بروجرد وجود دارد، گفت: برای بهسازی و نوسازی بازار تاریخی شهرستان بروجرد (نزدیک بازار بزرگ میدان قیام و بین مسجد جامع) ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.

علیخانی به بهسازی محل خوشبین و راه‌اندازی نهاد توسعه محله در دره غریب بروجرد اشاره و تصریح کرد: ساخت خانه محله شهر بروجرد در سال ۹۴ شروع شده و اداره‌کل راه و شهرسازی لرستان ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار به بهسازی آن اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه اداره‌کل راه و شهرسازی لرستان هزار و ۲۰۰ میلیون ریال برای برای توسعه محلات در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: براساس تدوین سند بازآفرینی استان تا افق ۱۴۰۴ هزار هکتار از بافت فرسوده شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دورود بهسازی می‌شود که تلاش می‌شود امسال بهسازی ۲۰۰ هکتار از آن انجام شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

استخدام 2 (2) 2 (4) image

یک دیدگاه