تاریخ خبر: ۱۹ بهم ۱۳۹۵
۰ نفر از ترکیب زندانیان بروجرد را جرائم مواد مخدر تشکیل می‌دهد

۰ نفر از ترکیب زندانیان بروجرد را جرائم مواد مخدر تشکیل می‌دهد

گفت: ۸۰۰ نفر از ترکیب ۱۳۰۰ نفری زندانیان شهرستان بروجرد به‌واسطه ارتکاب جرائم مواد مخدر در زندان به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، مصطفی جعفری ظهر امروز در همایش واجب فراموش‌شده با حضور آمران به معروف و ناهیان از منکر پایگاه‌های مقاومت بسیج این شهرستان با اشاره به اقدامات فرهنگی جنگ نرم دشمنان در مقابله با انقلا ب اسلامی اظهار داشت: دشمن پس از تحمیل هشت سال جنگ مسلحانه به این کشور به این نتیجه رسید که نمی‌تواند با جنگ نظامی با انقلاب نردمی ایران مقابله کند بنابراین تهاجم فرهنگی را در رأس اقدامات خود قرارداد تا از این راه بتواند به نتیجه دلخواه خود برسد.

وی افزود: در ابتدا دشمن با صادرات انواع ابزار جنگ نرم همچون انواع رسانه‌های تصویری، ماهواره‌ها، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی با کاهش قیمت آن‌ها کاری کرد تا همگان بتوانند از این ابزار به‌راحتی و سهولت استفاده کنند و پس از استفاده فراگیر عموم مردم مقاصد خود را طی سال‌ها به‌آرامی در کشور پیاده ساخت تا تخریب فرهنگی گسترده در کشور روندی صعودی به خود گیرد.

دادستان بروجرد صدور انواع مواد مخدر و دسترسی آسان به آن را از دیگر اقدامات تخریب گرایانه دشمنان برای مقابله با انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: امروز انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی با کمترین قیمت حتی در مدارس راهنمایی نیز مشاهده‌شده که رواج آن بسیار خطرناک است و دشمنان با این هزینه‌ها تلاش می‌کنند به کشور صدمه بزنند.

وی ارتکاب انواع جرائم، دوری از انجام فرایض دینی و فروپاشی خانواده‌ها را از نخستین نشانه‌های گرفتار شدن در دام مواد مخدر دانست و گفت: از سویی ترویج استفاده از شبکه‌های اجتماعی علاوه بر کمرنگ و یا محو شدن اعتقادات دینی سبب ز بین رفتن حیا و بروز آسیب‌هایی همچون بدحجابی در جامعه می‌شود.

جعفری بابیان اینکه ارم به معروف و نهی از منکر از فروعات دین است و همگان در قبال انجام آن مسئول هستند، تأکید کرد: هرکس باید این واجب فراموش‌شده را از خود و خانواده خود آغاز کند چراکه اصلاح خانواده‌ها اصلاح جامعه است.

به گفته وی امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه بسیاری از نهادها همچون آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، صنوف، ادارات، ائمه جماعات و اقشار مختلف مردم است که با تذکر لسانی در گام نخست مانع ز ارتکاب جرائم اجتماعی شوند.

دادستان بروجرد با اشاره به تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سال گذشته خاطرنشان کرد: در این قانون علاوه بر ذکر اشکال حمایتی اقدام و عملکرد آمران به معروف و ناهیان از منکر بیان‌شده است که ممانعت از اقدام به‌صورت قوه قهریه از آن جمله است.

وی با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی در بروجرد عنوان کرد: در حال حاضر ۱۳۰۰ زندانی در زندان بروجرد دوره محکومیت خود را سپری می‌کنند که از این تعداد تقریباً ۸۰۰ زندانی در ارتباط با مواد مخدر دستگیرشده‌اند و نیاز است با انجام اقدامات اطلاعاتی ذر سطح پایگاه‌های مقاومت محلات مختلف و ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر جرائم این‌چنینی گزارش داده شود تا میزان وقوع این جرائم کنترل شود.

جعفری با ابراز نگرانی از وجود کمپ ترک اعتیاد ویژه بانوان در شهرستان بروجرد گفت: این زیبنده بانوان این شهر نیست و از سویی کمپ‌های ترک اعتیاد آقایان نیز در حال گسترش است که نشان از گسترش این آسیب اجتماعی در جامعه امروز است.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image اقتصاد

یک دیدگاه