تاریخ خبر: ۲۰ بهم ۱۳۹۵
جشنواره فرهنگی ورزشی بانوان روستایی و عشایری در لرستان برگزار شد

جشنواره فرهنگی ورزشی بانوان روستایی و عشایری در لرستان برگزار شد

ورزشی بازی‌های بومی- محلی بانوان روستایی و عشایری در لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد دومین جشنواره فرهنگی ورزشی بازی‌های بومی-محلی بانوان روستایی و عشایری استان لرستان صبح امروز با حضور معاون عمرانی استاندار لرستان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در پارک معلم خرم‌آباد برگزار شد.

محمد اصلانی معاون عمرانی استاندار لرستان اظهار داشت: برگزاری این جشنواره‌ها سبب توانمندسازی زنان روستایی، ایجاد شورونشاط و سرزندگی زنان روستایی و عشایری، حفاظت از میراث معنوی مردمان سرزمین باستانی و زیبای لرستان و حفظ فرهنگ و آشنا ساختن بانوان با بازی‌ها و ورزش‌های بومی و محلی استان می‌شود.

عبدالله موموندی دبیر برگزاری این جشنواره نیز افزود: این جشنواره در دو مرحله شهرستانی و استانی اجراشده که مرحله شهرستان آن با شناسایی و معرفی نفرات برتر شهرستان‌های استان و مرحله استانی این مسابقات نیز امروز با حضور ۱۱ تیم در رشته‌های ورزشی دال پران، مچ اندازی- یک قل و دوقل، تیراندازی و بازی‌های بومی متنوع و مختلف، مسابقات فرهنگی و عرضه مستقیم محصولات تولیدی زنان روستایی برگزار شد.

وی بیان کرد: نفرات برگزیده به‌عنوان مددکار و تسهیل گر روستایی در روستاهای محل سکوت خود انتخاب و به روستائیان معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 82254154-71065628

یک دیدگاه