تاریخ خبر: ۲۱ بهم ۱۳۹۵
سرانه ورزشی لرستان ۲۱ سانتی‌متر از میانگین کشوری کمتر است

سرانه ورزشی لرستان ۲۱ سانتی‌متر از میانگین کشوری کمتر است

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه سرانه ورزشی استان در سال ۹۲ حدود ۴۹ سانتی‌متر بود، گفت: این میزان در حال حاضر به ۵۵ سانتی متر رسیده‌ که از میانگین کشوری حدود ۲۱ سانتی متر عقب هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، علی یاور عزیزپور چهارشنبه شب در نشست خبری مسئولان حوزه ورزش و جوانان با خبرگان ورزش استان لرستان که در سالن جلسات ورزش و جوانان استان برگزار شد با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های مهم در ارتباط با اعتبارات جاری ابلاغیه از مرکز شاخصه ورزشکاران سازمان یافته در استان‌هاست، اظهار داشت: در شاخصه ورزشکاران سازمان یافته عواملی مانند جمعیت، زیرساخت‌های ورزشی و نرخ زاد و ولد استان تاثیرگذار هستند.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی شده تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان لرستان تا پایان سال جاری به ۴۰ هزار نفر برسد افزود: تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان در سال ۹۳ حدود ۳۲ هزار و ۵۰۰ نفر بود که این تعداد در سال ۹۴ به ۳۵ هزار و ۹۰۸ نفر رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: در سطح فدراسیون پزشکی ورزشی کشور تلاش کرده‌ایم استان لرستان را جز استان‌های پایلوتی که بیمه ورزشی آن ها سالانه باشد قرار دهیم که طی پیگیری‌های جدی که توسط هیئت‌های ورزشی شهرستان‌های استان صورت گرفت لرستان جز ۱۴ استانی بوده که بحث بیمه ورزشیش در فدراسیون یک ساله شده است.

وی با تاکید بر اینکه تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان لرستان اکنون ۴۱ هزار نفر است بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم استان لرستان تا پایان سال جاری دارای ۴۳ هزار نفر ورزشکار سازمان یافته باشد که این رکورد در طول ایام ورزشی استان رکوردی بی‌سابقه است.

عزیزپور گفت: در سال ۹۲ سرانه ورزشی استان لرستان حدود ۴۹ سانتی متر بود که امروزه این میزان به ۵۵ سانتی متر رسیده که از میانگین کشوری حدود ۲۱ سانتی متر عقب هستیم.

وی تصریح کرد: با اتمام پروژه‌های کلنگ زنی شده و همچنین با تکمیل پروژه های نیمه تمام مربوط به حوزه ورزش و جوانان استان سرانه ورزشی لرستان به ۶۴ سانتی متر می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه در استان لرستان با ایجاد هر ۱۸ هزار متر مربع فضای ورزشی یک سانتی متر سرانه ورزشی افزایش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: برای هر سانتی متر رشد سرانه ورزشی استان لرستان به حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی اظهار داشت: در سال ۹۳ در فصل ورزش حدود ۹ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که این عدد در سال ۹۴ به ۲۶.۴ میلیارد رسید و این در حالیست که این میزان در سال ۹۵ به ۴۴.۳ میلیارد تومان رسیده است.

عزیزپور با اشاره به اینکه برای خروج از روزمرگی نیازمند داشتن برنامه‌ای جامع هستیم افزود: برای خروج از روزمرگی برنامه‌ریزی‌های عملیاتی را طی چند ماه گذشته برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ انجام داده ایم که در جلسه شورای عالی ورزش استان اعتباری حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به این برنامه‌ها تخصیص پیدا کرد که ۵۰ درصد از این میزان از منابع استانی و ۵۰ درصد دیگر از طریق درآمدهای دستگاه ورزش و جوانان استان درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه طی ۴ ماه گذشته هریک از هیئت‌های ورزشی استان ۲۰ ورزشکار معرفی کردند عنوان کرد: در غربال اولیه‌ای که صورت گرفته حدود ۲۳۰ نفر ورزشکار انتخاب شده ‌که این افراد تحت حمایت و پوشش قرار می‌گیرند تا بتوانند در بازی های آسیایی به دلیل کمی و کیفی حضور بهتری در ورزش کشور داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: استخدام قهرمانان یکی از انگیزه‌هایی است که می‌تواند در ارتباط با ورزش تاثیر‌گذار باشد.

وی با بیان اینکه استعدادیابی در ارتباط با ورزش قهرمانی به عنوان حلقه اولیه کار لازم است گفت: استان لرستان برمبنای آمایش های سرزمینی که داشت ۵ رشته ورزشی را در بحث استعدادیابی مشخص کرد که با توجه به ظرفیتی که در درون استان وجود دارد ۲ رشته دیگر به آن‌ها اضافه شد و درمجموع در ۷ رشته ورزشی استعدادیابی در استان لرستان انجام می‌شود.

عزیزپور با اشاره به اینکه استعدادیابی ورزشی استان طی روزهای ۲۷ تا ۲۹ بهمن ماه انجام می‌شود تصریح کرد: در سامانه بسته استعدادیابی که در استان لرستان طراحی شده تا امروز بیش از ۵ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: وزیر ورزش در سفر خود طی اواخر بهمن ماه سال جاری به استان لرستان از روند برگزاری جشنواره استعدادیابی ورزشی استان لرستان بازدید می‌کنند.

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان اظهار داشت: در سال ۹۴ حدود یک میلیارد و ۲۱۸ میلیون تومان درآمد حاصل از انضباط مالی بود که ایجاد شد و امسال بیش از سال ۹۴ درآمد اماکن و فضاهای ورزشی استان است و این در حالیست که هیچ مکان ورزشی را از ورزش نگرفته‌ایم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه