تاریخ خبر: ۲۳ بهم ۱۳۹۵
بارش برف و باران استان لرستان را فرا می‌ گيرد

بارش برف و باران استان لرستان را فرا می‌ گيرد

مدیرکل هواشناسی استان لرستان گفت: از امروز تا فردا بعداظهر بارش‌های استان به صورت پراکنده است اما میزان بارش‌ها در روز دوشنبه افزایش می‌یابد.

سید محمد ناصر هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با وضعیت آب و هوایی استان لرستان اظهارداشت: یک سامانه بارشی تا روز پنج شنبه ۲۸ بهمن ماه در استان لرستان فعال است اما از امروز تا فردا بعداظهر بارش‌های استان به صورت رگباری یا پراکنده و در مناطق سردسیر به صورت برف است که این بارش‌ها حائز اهمیت نیست.

وی افزود: از فردا بعداظهر تا پایان روز دوشنبه بارندگی‌های نسبتا خوبی در استان داریم که پیش بینی می‌شود متوسط بارش‌های استان بالای ۲۵ میلیمتر باشد؛ بیش تر این بارش‌ها به صورت باران است ولی در ارتفاعات و مناطق سردسیر (سللسه، دلفان، الیگودرز) بارش‌ها به صورت برف خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان لرستان با اشاره به تضعیف بارش‌ها در پایان روز در دوشنبه عنوان کرد: بارش‌های استان در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه نیز به صورت پراکنده است.

وی اوج بارش‌های سامانه اخیر در غروب روز یکشنبه و روز دوشنبه دانست و بیان کرد: مجموع بارندگی‌های استان نیز تاکنون ۲۱۵ میلیمتر بوده است که نسبت به سال قبل ۴۵ درصد کاهش و نسبت و به وضعیت نرمال ۱۴ درصد کاهش یافته است.

هاشمی گفت: در شهرستان‌های بروجرد، ازنا، الیگودرز و دورود میزان بارندگی بیش از وضعیت نرمال است اما در مابقی نقاط استان به ترتیب شدت در کوهدشت، پلدختر، رومشکان، خرم‌آباد، سلسله، دلفان و دوره چگنی میزان بارش‌ها کمتر از وضعیت نرمال است.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 8 (3) image IMG_2879

یک دیدگاه