تاریخ خبر: ۲۳ بهم ۱۳۹۵
بیش از ۵۱ درصد از مصوبات ستاد تسهیل تولید استان لرستان اجرایی شد

بیش از ۵۱ درصد از مصوبات ستاد تسهیل تولید استان لرستان اجرایی شد

لرستان گفت: ۱۱۳ جلسه ستاد تسهیل تولید در استان تشکیل شده که تاکنون بیش از ۵۱ درصد از مصوبات آن اجرایی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهرداد غضنفری ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد تسهیل استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۳ جلسه ستاد تسهیل با حدود ۶۲۱ مصوبه در استان تشکیل‌شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۵۱ درصد از مصوبات ستاد تسهیل استان اجرایی شده است، افزود: حدود ۳۴ درصد مصوبات نیز در دست اقدام است اما باید گفت آن روندی را که ما دنبال می‌کنیم محقق شده به این صورت که برای پیگیری مصوبات، کمترین توقف در دستگاه‌های اجرایی را داشتیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استاندار لرستان عنوان کرد: در بحث مصوبات اجرایی نشده نیز کمتر از دو درصد مربوط به دستگاه‌هایی اجرایی استان بوده و حدود ۱۲ درصد نیز ناشی از عدم پیگیری متقاضی بوده است.

وی بیان کرد: امروز در ستاد تسهیل واحدهای تولیدی استان مشکلات حدود هفت واحد صنعتی و تولیدی مطرح و برای رفع مشکل آن‌ها مصوباتی در نظر گرفته شد.

غضنفری گفت: در جلسه امروز چندین مورد نیز مربوط به بخش‌نامه‌هایی بود که ابلاغ‌شده بود تا ملاک عمل دستگاه‌ها و بانک‌ها قرار گیرد ازجمله واحدهایی که تا قبل از تیرماه سال ۸۸ در مناطق کمتر توسعه‌یافته فعالیتشان را شروع کردند، نرخ سود تسهیلاتی که از محل صندوق ذخیره ارزی گرفتن با همان مأخذ باشد.

وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با بخشودگی تسهیلات نیز بحث تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان مطرح شد تا سود و جرائم بخشوده شود که پیش‌بینی بانک‌ها این بود که تا هفته آینده جزئیات این موضوع ابلاغ و ملاک عمل قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استاندار لرستان گفت: برای واحدهای خارج از دستور نیز مصوباتی داشتیم که رسماً ابلاغ می‌شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

IMG11374952 image image

یک دیدگاه