تاریخ خبر: ۲۶ بهم ۱۳۹۵
۶۰ درصد جمعیت استان لرستان تحت پوشش بیمه سلامت است

۶۰ درصد جمعیت استان لرستان تحت پوشش بیمه سلامت است

۶۰ درصد از جمعیت کل استان لرستان امسال تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

مریم آزادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: امسال یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر، معادل ۶۰ درصد از جمعیت کل استان لرستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۶۸۰ هزار نفر روستائیان و عشایر و افراد شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند، افزود: ۲۵۰ هزار نفر نیز افراد فاقد پوشش بیمه‌ای در شهرها و حاشیه شهرها هستند و مابقی افراد نیز شامل کارکنان دولت، خانواده‌های معظم ایثارگران و مددجویان بهزیستی هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان عنوان کرد: بیمه کردن بیماران خاص (هموفیلی، تالاسمی، MS، دیالیز، پیوند کلیه) و رایگان کردن هزینه‌های درمانی مرتبط با بیماری آن‌ها در بخش‌های بستری بیمارستان‌های دولتی از دیگر اقدامات بیمه سلامت استان در سال ۹۵ بوده است.

وی تصریح کرد: ۹۰ درصد از هزینه‌های درمانی بستری در بیمارستان‌های طرف قرارداد مطابق با تعرفه‌ی دولتی و ۷۰ درصد از هزینه‌های درمان سرپایی بر اساس تعرفه دولتی، توسط بیمه سلامت استان پرداخت‌ شده است.

آزادی خاطرنشان کرد: همچنین پرداخت ۱۰۰ درصد خدمات شیمی‌درمانی و رادیوتراپی بیماران سرطانی بر اساس تعرفه دولتی نیز انجام‌شده است.

وی بیان کرد: از دیگر خدمات بیمه سلامت در استان می‌توان به پرداخت خسارت درمانی بستری بر اساس تعرفه دولتی به بیمه‌شدگانی که خدمات درمانی از مراکز غیر طرف قرارداد دریافت کرده‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: رشد ۸۴ درصدی هزینه‌های درمانی در شش‌ماهه نخست ۹۵ نسبت به شش‌ماهه نخست ۹۴ و نیز رشد پنج درصدی بار مراجعه در مقایسه با سال ۹۴، منجر به پرداخت ۹۵ میلیارد تومان در بخش بستری و۴۵ میلیارد تومان در بخش سرپایی به بیمارستان‌ها و مؤسسات طرف قرارداد شده است.

انتهای پیام/

R41450/P1384/S6,72/CT1

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

رازانی 5 (2) 5 (3) image

یک دیدگاه