تاریخ خبر: ۲۶ بهم ۱۳۹۵
بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی راکد لرستان پرداخت شد

بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی راکد لرستان پرداخت شد

میلیارد تومان تسهیلات سال ۹۵ به حدود ۵۸۴ واحد تولیدی راکد لرستان پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهرداد غضنفری صبح امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد، اظهار داشت: سال ۹۵ حدود ۵۸۴ واحد متوقف‌شده در استان لرستان با پرداخت بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان باهمت مسئولان استان، بانک‌های استان و حمایت مسئولان مرکزی وارد مدار تولیدشده‌اند.

وی افزود: انباشت قراردادها به‌صورت موردی تا پایان هفته باید تعیین تکلیف شوند و طرح‌هایی که قرار است حذف شوند از سامانه خارج شوند.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه دو بانک تجارت و صادرات لرستان در زمینه پرداخت ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به دو پروژه مربوطه باید اقدامات لازم را انجام دهند، بیان کرد: بانک‌ها باید پیگیری‌های لازم را در رابطه با آیین‌نامه بخشودگی جرائم زیر ۱۰۰ میلیون تومان انجام دهند زیرا اولویت‌های این آئیننامه تعیین‌شده‌اند و از آنجا بخشنامه دست مردم است بانک‌ها باید به‌سرعت اقدامات لازم را انجام دهند تا مردم به از این بخشودگی بهره‌مند شوند.

بیژن مقدم مدیرعامل بانک ملی استان لرستان نیز گفت: در بانک ملی استان لرستان باوجود شرایط خاصی که اکنون سیستم بانکی دارد محدودیت نداریم و مشکل در واحدهای تولیدی و صنعتی است.

وی تصریح کرد: ۸۷ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی جهت پرداخت به واحدهای مشکل‌دار دریافت کردیم که حتی یک واحد تولیدی و صنعتی واجد شرایط و آیتم‌هایی که صندوق توسعه تعریف کرده در استان لرستان وجود نداشت که این خود یک مشکل ساختاری است.

انتهای پیام/

R41450/P41362/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image چشمه مهتاب image

یک دیدگاه