تاریخ خبر: ۲۶ بهم ۱۳۹۵
۶۲ میلیارد تومان برای تکمیل ۴۷۰۰ هکتار از شبکه‌های فرعی سدهای لرستان نیاز است

۶۲ میلیارد تومان برای تکمیل ۴۷۰۰ هکتار از شبکه‌های فرعی سدهای لرستان نیاز است

میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل ۴۷۰۰ هکتار از شبکه‌های فرعی سدهای استان لرستان نیاز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عبدالرضا بازدار عصر امروز در کارگروه آب کشاورزی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: موضوع بهره‌وری آب استان لرستان به‌عنوان پایلوت در بحث بهره‌وری آب مطرح شود.

وی افزود: لازم است کارگروه بهره‌وری آب استان با همکاری مراکز تحقیقاتی و آب منطقه‌ای استان تشکیل تا از ظرفیت بخش‌ها استفاده شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان لرستان با اشاره به اینکه در بحث بهره‌وری آب سه آیتم راندمان انتقال آب، راندمان توزیع و راندمان جذب وجود دارد، عنوان کرد: دو هزار و ۴۵۰ کیلومتر کانال آب در استان لرستان وجود دارد که تاکنون ۶۷۰ کیلومتر از آن بهسازی و نوسازی شده که طی سه سال اخیر ۱۷۰ کیلومتر از آن بهسازی شده است.

وی بابیان اینکه راندمان آب استان از ۳۵ درصد فعلی باید به ۷۰ درصد افزایش یابد، بیان کرد: از ۴۱ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان لرستان هم‌اکنون ۲۲ درصد از ارضی به سیستم آبیاری مکانیزه تجهیز شده که البته آبیاری مکانیزه برای اراضی است که مشکل انتقال آب دارد و به لحاظ توپوگرافی که دارند باید از این آبیاری استفاده کنند.

بازدار با اشاره به اینکه ۱۹.۵ درصد اراضی زراعی کشور به سیستم نوین آبیاری مجهز شده است، گفت: راندمان آب کشور ۲۰ درصد است.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون پنج سد در استان لرستان در دست احداث و یا ساخته‌ شده است، تصریح کرد: برای تکمیل ۴ هزار و ۷۰۰ هکتار از شبکه‌های فرعی که پیمان آن انجام‌ شده ۶۲ میلیارد تومان نیاز است.

رئیس جهاد کشاورزی استان لرستان اظهار داشت: در بحث تأمین اعتبارات منابع ملی و استانی وجود دارد اما برای کانال انتقال آب جهاد کشاورزی منابع ملی ندارد و باید از ظرفیت استانی کار را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی لرستان تأمین آب شش ایستگاه پمپاژ را به عهده دارد افزود: جهاد کشاورزی استان دو هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه مجوز دارد اما هم‌اکنون در یک مترمکعب کار را دارد انجام می‌دهد.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82254154-71065628 image image image

یک دیدگاه