تاریخ خبر: ۲۷ بهم ۱۳۹۵
بازارچه دائمی صنایع‌دستی استان لرستان افتتاح می‌شود

بازارچه دائمی صنایع‌دستی استان لرستان افتتاح می‌شود

فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: بازارچه دائمی صنایع‌دستی استان لرستان در ایام نوروز با ۱۵ غرفه افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، غلامرضا سلیمانی شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد اظهار داشت: کمیته‌های ده‌گانه‌ای در این ستاد تشکیل‌شده و این کمیته‌ها شامل کمیته حمل‌ونقل، خدمات امداد و نجات، خدمات انتظامی امنیتی و ترافیکی، امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، برنامه‌ریزی و آمار، اسکان، نظارت بر تنظیم بازار، خدمات بهداشتی و سلامت، اطلاع‌رسانی و تبلیغات و کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات است.

وی افزود: امتیازهای مانند کاهش تصادفات درون‌شهری، افزایش تعداد گردشگران، ایجاد فضای مفرح برای گردشگران و دیگر موارد از امتیازات برای انتخاب شهر برتر گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان عنوان کرد: در ایام نوروز امسال فعالیت مشترکی توسط سازمان میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان طی ایام نوروز و در راستای ایجاد فضای مفرح برای گردشگران اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: بودجه تبلیغات اداره کل میراث فرهنگی استان برای معرفی ظرفیت‌های لرستان بسیار محدود است که در این زمینه نامه‌نگاری با رئیس سازمان برنامه‌ریزی لرستان جهت تبدیل اسناد خزانه به وجه نقد انجام‌شده تا با این کار بتوانیم در ایام نوروز تبلیغات خوبی از ظرفیت‌های استان در تمامی حوزه‌ها داشته باشیم.

سلیمانی گفت: در بیلبوردهای تبلیغاتی موجود در سطح جاده‌های استان تبلیغاتی از جاذبه‌های گردشگری استان لرستان صورت گرفته که در ایام نوروز تعداد آن‌ها به ۴۰ بیلبورد و تابلو افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: بازارچه دائمی صنایع‌دستی لرستان در ایام نوروز۹۶ افتتاح می‌شود و این در حالی است که با همکاری‌های صورت گرفته تعداد غرفه‌های این بازارچه از ۱۰ مورد به ۱۵ مورد افزایش‌یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان با بیان اینکه بازارچه‌های صنایع‌دستی در شهرستان‌های استان نیز باید برپا شوند، خاطرنشان کرد: در شهرستان بروجرد نیز خانه ورشو در خانه تاریخی بیرجندی‌های بروجرد آماده‌شده و بحث آموزش، تولید و ایجاد موزه صنعت ورشو در آن دنبال می‌شود.

وی اظهار داشت: نقشه راه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان تدوین‌شده که این سند مطابق با سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، سند آمایش استان، سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه و طرح جامع گردشگری تهیه و چاپ‌شده و آماده رونمایی است.

انتهای پیام/

R41450/P1384/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image بازدار image image

یک دیدگاه