تاریخ خبر: ۲۸ بهم ۱۳۹۵
۲۰ نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی استان لرستان اصلاح شد

۲۰ نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی استان لرستان اصلاح شد

معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: عملیات حذف بیش از ۲۰ نقطه پر تصادف و حادثه خیز در محورهای مواصلاتی استان لرستان انجام شد.

حبیب جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال، نصب روشنایی در طول ۲۰ کیلومتر از راه‌های استان با صرف اعتباری بالغ‌بر ۲۰ میلیارد ریال و نصب ۲.۲۰ کیلومتر گاردریل در بزرگراه‌ها با هزینه ۱۴ میلیارد ریال انجام‌شده است.

وی در رابطه با حذف نقاط پر تصادف استان نیز عنوان کرد: در ۱۰ ماهه سال ۹۵، بیش از ۲۰ نقطه پر تصادف در محورهای مواصلاتی استان لرستان در قالب احداث چهار خطه‌ها و آشکارسازی، رفع شده است.

معاون راهداری ادراه‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با اشاره به نصب و راه‌اندازی ۱۹ دوربین کنترل سرعت در محورهای مواصلاتی لرستان، عنوان کرد: اعتبار موردنیاز برای خرید و نصب این تعداد دوربین از محل اعتبارات استانی تأمین‌شده است؛ این دوربین‌ها به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسند و تأثیر بسزایی در ایمنی راه‌های استان خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تجهیز راهدارخانه‌های مرکز استان و شهرستان‌ها نیز در مدت ۱۰ ماهه امسال انجام‌شده است، بیان کرد: از دیگر اقدامات انجام‌شده در بخش راهداری در ده‌ماهه امسال، اجرای روکش آسفالت به طول ۲.۷۲ کیلومتر بااعتبار ۳۰ میلیارد ریال بوده است.

جمشیدی در رابطه با عملکرد حوزه ایمنی و ترافیک معاونت راهداری، گفت: در راستای ایمنی و ترافیک، اجرای عملیات خط‌کشی به طول سه هزار و ۶۷۰ کیلومتر بااعتبار ۶۰ میلیارد ریال، آشکارسازی ۴۲ نقطه پر تصادف و ایمن‌سازی و ساماندهی ۱۹ مقطع پر تصادف با مدیریت علائم را داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: تهیه و نصب ۹ هزار و ۶۹۴ عدد انواع علائم انتظامی، اخطاری و مسیر نما در سطح راه‌ها بااعتباری بالغ‌بر هشت میلیارد ریال، از دیگر اقدامات انجام‌شده در حوزه ایمنی و ترافیک بوده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماهه امسال، اقدام به نصب تابلوهای اطلاعاتی در سطح ۲۴۰ مترمربع از راه‌های استان با اعتبار یک میلیارد ریال، نصب ۲۰ هزار عدد چشم‌گربه‌ای بااعتبار ۲۰۰ میلیون ریال، تعمیر گاردریل در طول ۶.۱۲کیلومتر از راه‌ها بااعتبار ۱۰ میلیارد ریال شده است.

وی اظهارداشت: در حوزه ایمنی و ترافیک نیز به اجرای یک دستگاه سیستم هوشمند با رویکرد افزایش ایمنی، ۱۰۰درصدVHF برای توسعه و حفظ عملکرد شبکه رادیویی، نگه‌داری روشنایی راه در طول ۱۴۵ کیلومتر و تهیه و نصب تابلوهای محدودیت سرعت منطقه‌ای در ۲۰۰ منطقه پرداخته‌شده است.

جمشیدی با اشاره به عملکرد حوزه نگه‌داری راه و ابنیه، افزود: اجرای ۸۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم قیرپاشی، چهار هزار و ۵۸۵ کیلومتر پاک‌سازی حریم راه، ۴۸۴ کیلومتر اصلاح افتادگی شانه راه، لکه‌گیری هندسی به میزان ۳۰ هزار و ۴۰۸ تن، اصلاح قنو به طول ۷۶۷ هزار و ۶۰ متر در حوزه نگه‌داری راه و ابنیه انجام‌شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: همچنین انجام ۳۴۴ هزار و ۳۲۱ مترمکعب ریزش برداری، لایروبی پل و آب‌رو به تعداد یک هزار و ۵۰۶ دستگاه، تسطیح و شیب بندی شانه راه به طول سه هزار و ۴۸۳ کیلومتر و تراشه‌برداری به میزان ۱۷۸ هزار و ۷۸۵ مترمکعب، بخش دیگری از عملکرد حوزه نگه‌داری راه و ابنیه به شمار می‌رود.

وی با اشاره به تهیه و دپوی بیش از ۲۵ هزار تن شن و نمک در راهدارخانه‌های استان، عنوان کرد: این میزان شن و نمک برای انجام عملیات راهداری زمستانی بااعتباری بالغ‌بر پنج میلیارد ریال تأمین‌شده است.

جمشیدی بیان کرد: در مدت ۱۰ ماهه امسال نسبت به تعمیر و به‌روزرسانی ماشین‌آلات راهداری بااعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد ریال اقدام شده و یک دستگاه جرثقیل نیز خریداری‌شده است.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه