تاریخ خبر: ۰۱ اسف ۱۳۹۵
انتقاد استاندار از علوم پزشکی لرستان/ به تعهدات خود عمل‌نکرده‌اید

انتقاد استاندار از علوم پزشکی لرستان/ به تعهدات خود عمل‌نکرده‌اید

خرم آباد- استاندار لرستان از دانشگاه علوم پزشکی در رابطه با عدم اجرای تعهدات خود در بحث احداث خانه های بهداشت در استان انتقاد کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند صبح شنبه در جلسه کارگروه استانی هماهنگی، پشتیبانی و نظارت بر اجرای طرح های بسیج سازندگی لرستان اظهار داشت: در هیت دولت در تاریخ ۱۵ ام دی ماه امسال آئین نامه اجرایی قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سپاه پاسداران تصویب شد و آیین نامه آن برای استانها فرستاده شد.

فضاهای بهداشتی که ساخته نشد

وی هدف از این آیین نامه را دسترسی بسیج برای ارائه خدمات به مناطق کمترتوسعه یافته، روستاها و شهرهای کوچک که پس از فراخوان عمومی با عدم متقاضی روبرو بوده اند عنوان کرد و افزود: اولویت با طرحهای زودبازده مانند خانه های بهداشت در روستاها است.

استاندار لرستان تاکید کرد: در این راستا دستگاه های اجرایی باید کمیته ای تشکیل داده و پروژه هایی در این غالب را مشخص و در ابتدای سال ۹۶ این پروژه ها را به بسیج واگذار کنند.

بازوند در ادامه سخنان خود با انتقاد از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: متاسفانه این دانشگاه به تعهدات خود در بحث احداث خانه های بهداشت در استان عمل نکرده است.

وی گفت: قرار بود ۵۰ هزار متر مربع خانه بهداشت توسط قرارگاه خاتم و ۵۰ هزار متر مربع دیگر نیز توسط خیران در استان احداث شود که هیچ کدام از این ها محقق نشد.

وی یکی از دلایل عقب افتادگی استان را استفاده نکردن از تمام ظرفیتها دانست و تصریح کرد: در استان فرصت سوزی های فراوان می شود، پروژه های استان جای دیگری می رود و این از دلایل عدم پیشرفت استان لرستان است.

دستگاهها پروژه های خود را به بسیج واگذار کنند

استاندار لرستان تنگ نظری را خمیر مایه و عامل اصلی فرصت سوزی عنوان کرد و بیان داشت: این پروژها هیچ گونه توجیه اقتصادی برای بسیج ندارد و توجیه اجتماعی و فرهنگی دارند.

بازوند در ادامه با اشاره به طرح گلخانه دیناروند اظهار داشت: این طرح از سال ۹۲ آغاز شده و تمام مشکلات این طرح را شرکت «آباد راهان» حل کرده اما بعد از مدتی با گلایه پیمانکاران استانی این طرح متوقف شد ولی این پیمانکاران از انجام این طرح سرباز زده و طرح دوباره به شرکت نامبرده واگذار شد.

وی به موضوع کمک به پنج دهستان با ۷۶۷ پروژه توسط سپاه اشاره کرد و گفت: باید به این پروژه ها کمک کرد و اگر کمک نکنیم این طرح ها شدنی نخواهد بود.

استاندار لرستان بیان داشت: یکی از وظایف بازرسی کل کشور نظارت بر پرداختهای کل کشور است که ۶۷ درصد این نظارت در حوزه بنگاههای زودبازده است و در هیچ استانی جز استان ما صورت نگرفته است.

بازوند ادامه داد: اقتصادمقاومی متعلق به مردم است و اینکه سپاه در دورترین مناطق هزینه می کند باعث توانمندی استان شده و باید در این راه خطیر سپاه را یاری کرده و فضای خوبی فراهم آوریم.

وی در پایان از دستگاه های اجرایی خواست تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال آینده تمام طرحهای واگذار شده خود به بسیج را مشخص کنند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

8 (6) image 8 (7)

یک دیدگاه