تاریخ خبر: ۰۳ اسف ۱۳۹۵
مستمری مددجویان کمیته امداد استان لرستان افزایش می‌یابد

مستمری مددجویان کمیته امداد استان لرستان افزایش می‌یابد

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت:مستمری مددجویان کمیته امداد استان لرستان سال ۹۶ به دو نیم برابر افزایش می‌یابد.

جاسم محمدی فارسانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهارداشت: کمیته امداد استان لرستان ماهیانه به ۶۴ هزار و ۹۰۰ خانوار (حدود ۱۲۹ هزار نفر) تحت پوشش این نهاد حدود چهار میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌کند.

وی در رابطه با افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد افزود: بر اساس برنامه سال ۹۶ بنا بر این است که مستمری مددجویان در سال ۹۶ به میانگین ۱۸۰ هزار تومان برسد.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان با بیان اینکه مستمری مددجویان کمیته امداد به دو نیم برابر افزایش می‌یابد، عنوان کرد: هم اکنون مستمری که پرداخت می‌شود براساس بعد خانوار مددجویان است و این افزایش مستمری نیز با توجه به بعد خانوار انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه توجه خوبی به موضوع محرومان شده است بیان کرد: بنا شده است یارانه افراد ثروتمند و متمکن کسر و برای افزایش مستمری به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود.

محمدی فارسانی به بررسی برنامه سال ۹۶ این نهاد در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: لایحه افزایش مستمری در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و اینکه چگونه عملیاتی شود بستگی به شرایط سال آینده دارد اما پیش بینی بر این است که این کار بزرگ در مجموعه حمایتی و بودجه اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون میزان مستمری یک خانواده یک نفره ۵۳ هزار، خانواده دو نفره ۶۳ هزار است، گفت: با توجه به تعداد نفرات تحت پوشش این مسمتری افزایش می‌یابد که در نهایت این میزان برای خانوارهای پنج نفر به بالا به ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان در رابطه با پرداخت عیدی به مستمری بگیران کمیته امداد استان، خاطر نشان کرد: عیدی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، امسال تا قبل از ۱۵ اسفند که به میزان مستمری یک ماهه‌ای است که دریافت می‌کنند، پرداخت می‌شود.

وی به توزیع سبد غذایی دوره اسفند ماه سال ۹۵ اشاره کرد و اظهارداشت: با شارژ کارت‌های رفاه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی سبد غذایی به تمامی مددجویان تحت پوشش این دو نهاد تعلق می‌گیرد تا بتوانند از فروشگاه‌های طرف قرار داد اقلام مورد نظر را دریافت کنند.

محمدی فارسانی با بیان اینکه به واسطه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌گیرد، افزود: لیست مددجویان توسط کمیته امداد و بهزیستی به وزارت تعاون کار ارائه شده است و در هر استانی به صورت مجزا و به مرور زمان، کارت شارژ و پس از اعلام توسط کمیته امداد و بهزیستی به مددجویان، افراد تحت پوشش می‌تواند برای دریافت کالا اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه میزان مبلغ سبد کالا با توجه به بعد خانوار است عنوان کرد: میزان پرداختی و جزئیات بیشتر این برنامه به زودی به مددجویان تحت پوشش اطلاع رسانی می‌شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82110083-70791651 Irna-db36e1b8-c05c-4a44-9c6d-44b584eaf62e (1) 5 (7) 1811991

یک دیدگاه