تاریخ خبر: ۰۳ اسف ۱۳۹۵
۱۳ میلیارد تومان برای تکمیل ۶ ایستگاه پمپاژ آب در لرستان نیاز است

۱۳ میلیارد تومان برای تکمیل ۶ ایستگاه پمپاژ آب در لرستان نیاز است

میلیارد تومان برای تکمیل ۶ ایستگاه پمپاژ آب در لرستان نیاز است که تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این زمینه تخصیص پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عبدالرضا بازدار عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی سازمان جهاد کشاورزی لرستان توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در سطح چهار هزار و ۵۷۵ هکتار از اراضی استان است که در ۱۱ ماه نخست امسال چهار هزار و ۵۴۴ هکتار از اراضی استان به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شد.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکنون به ۹۹ درصد از تعهد خود در راستای توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در سال ۹۵ عمل کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: امسال ۲۷ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران توسط سازمان جهاد کشاورزی لرستان پرداخت شده است و این درحالی است که در راستای پرداخت مطالبات سال‌های گذشته پیمانکاران نیز قول‌های مساعدی داده شده است.

وی بیان کرد: اصلاح شبکه‌های فرعی سدها در سطح ۱۴ هزار و ۷۴۴ هکتار از اراضی استان در دو سال از دیگر پروژه های اقتصاد مقاومتی جهاد کشاورزی لرستان است و علی‌رغم اینکه چهار سد در استان ساخته شده تا امسال هیچ کاری روی شبکه های فرعی انجام نشده بود و به عبارتی استان لرستان در زمینه اصلاح شبکه‌های فرعی سدها از استان‌های دیگر بسیار عقب است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: امسال چهار هزار و ۸۷۰ هکتار از اراضی استان لرستان برای اصلاح شبکه‌های فرعی به پیمان گذاشته شد که تا به حال در این راستا ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه شش ایستگاه پمپاژ آب در استان لرستان در دست ساخت است، خاطرنشان کرد: این ایستگاه‌ها برای تکمیل به ۱۳ میلیار تومان اعتبار نیاز دارند که در موافقت نامه سال ۹۵ حدود هشت میلیارد تومان اعتبار برای آن ها در نظر گرفته شد که تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این زمینه تخصیص پیدا کرده است.

بازدار اظهار داشت: شش ایستگاه پمپاژ ذکر شده بین ۸۵ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و این در حالی است که پیمانکاران این ایستگاه‌ها برای دریافت طلب خود روزانه به ما مراجعه می‌کنند بنابراین درصورتی که منابع مورد نیاز تخصیص داده شود تا خرداد ماه سال آینده چهار ایستگاه را تحویل می‌دهیم.

وی افزود: با راه‌اندازی شش ایستگاه پمپاژ سه هزار و ۴۵۰ هکتار از اراضی دیم استان به آبی تبدیل می‌شود و ۱۰ هزار تن به ارزش محصولات کشاورزی استان اضافه می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: در سطح استان ۵۵ مرکز خدمات جهاد کشاورزی وجود دارد که در آن ها حدود ۵۴۵ کارشناس کشاورزی مشغول به کار هستند.

وی به وجود ۱۱۰ هزار بهره‌بردار کشاورزی در لرستان اشاره کرد و گفت: مرکز خدمات جهاد کشاورزی باید به امکانات خودرویی، نرم‌افزارها و دیگر امکانات تجهیز شود.

انتهای پیام/

R41450/P1336/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

فارسانی فتاح image A Palestinian police officer shows his ink-stained finger after casting an early vote during local elections at a polling station in the West Bank town of Jenin, Thursday, Oct. 18, 2012. Members of Palestinian security forces cast an early vote ahead of local elections which are to take place across the West Bank on October 20, 2012, in the first such polls since 2006. (AP Photo/Mohammed Ballas)

یک دیدگاه