تاریخ خبر: ۰۴ اسف ۱۳۹۵
ارزش افزوده متعلق به شهرداری خرم‌آباد کاهش یافت

ارزش افزوده متعلق به شهرداری خرم‌آباد کاهش یافت

شهردار خرم‌آباد گفت: در ۲ ماه اخیر ارزش افزوده متعلق به شهرداری خرم‌آباد به ماهی ۴۰۰ هزار تومان کاهش‌یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند ظهر امروز در نشست خبری که با رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد و اصحاب رسانه که در سالن جلسات شهرداری مرکزی خرم‌آباد برگزار شد بابیان اینکه در سال ۹۵ اقدامات خوبی در شهر خرم‌آباد انجام شد اظهار داشت: نوروز سال ۹۵ شهر خرم‌آباد به عنوان یکی از هفت شهر برتر گردشگری کشور انتخاب شد که در پی این اتفاق در تقویم کاری خرم‌آباد ۲۰ اردیبهشت به عنوان روز خرم‌آباد نام‌گذاری شد.

وی با اشاره به اینکه ۶۱ درصد از منابع شهرداری به درآمد آن از محل صدور پروانه‌های ساختمانی مربوط می‌شود، افزود: با توجه به کاهش ۵۱ درصدی صدور پروانه ساختمانی در شهر خرم‌آباد طی سال جاری درآمد شهرداری نسبت به سال گذشته بسیار کاهش پیداکرده است.

شهردار خرم‌آباد عنوان کرد: طی دو ماه اخیر ارزش افزوده داده‌شده به شهرداری خرم‌آباد کاهش داده‌ شده به‌گونه‌ای که میزان ارزش افزوده پرداخت‌شده به شهرداری خرم‌آباد به ماهی ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی بیان کرد: پیش‌بینی کرده بودیم ۱۵ درصد از بودجه سال ۹۵ شهرداری از محل کمک درآمدهای عمومی دولت شامل عوارض گمرکی، یارانه بلیت و دیگر موارد تأمین شود و این در حالی است که بودجه شهرداری از محل این درآمدهای عمومی تأمین نشد.

عیدی بیرانوند گفت: طی سال جاری یک ریال یارانه بلیت به شهرداری خرم‌آباد داده نشده تا از این محل ناوگان خود را نوسازی و یا آن را هزینه پرداخت حقوق پرسنل خود کند.

وی تصریح کرد: سخت‌گیرانه‌ترین ضوابط شهرسازی کشور در مورد صدور پروانه به شکل ارتفاع سازی مربوط به شهر خرم‌آباد است.

شهردار خرم‌آباد با تأکید بر اینکه ما باید نگاهمان را به شهرسازی متفاوت‌تر کنیم، خاطرنشان کرد: ما نباید ساخت‌وساز در شهر خرم‌آباد را به ساختمان‌هایی سه یا چهار طبقه محدود کنیم.

وی اظهار داشت: شهر خرم‌آباد در آینده در بحث مسکن و تغیر کاربری اراضی کشاورزی دچار مشکل می‌شود و اگر بناست خرم‌آباد به شهر سبز تبدیل شود با کدام منابع مالی می‌تواند اداره شود بنابراین هرگاه ببینیم حقوق مردم شهر در حال ضایع شدن است به قضیه ورود کرده و در این زمینه برخورد می‌کنیم.

عیدی بیرانوند بابیان اینکه شهرداری خرم‌آباد از پروژه هتل صخره‌ای حمایت می‌کند، عنوان کرد: از سرمایه‌گذار هتل صخره‌ای که فردی بومی است بابت سرمایه‌گذاری این هتل که سبب افزایش سرانه استخدامی شهر می‌شود تشکر می‌کنیم.

وی بابیان اینکه پروژه زیرگذر بهارستان در زمان مدیریت قبلی شهرداری خرم‌آباد با مبلغی بالغ بر ۱۲۴ میلیارد تومان آغازشده است، تصریح کرد: بعد از مدتی بنا به دلایلی این پروژه تعطیل شد سپس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) برای ادامه کار اعلام آمادگی کرد و ساخت زیرگذر با قرارداد ۶۴ میلیارد تومان آغاز شد.

شهردار خرم‌آباد بیان کرد: متأسفانه قرارگاه سازندگی خاتم از ما درخواست منابع مالی کرد و قرار بود استانداری لرستان منابع موردنظر را پرداخت کند که موفق نشدیم راهکار قانونی برای پرداخت این منابع از سوی استانداری پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم نقدینگی زیرگذر بهارستان شهر خرم‌آباد را برای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) فراهم کنیم که در این راستا مطابق رایزنی‌هایی که با شورای اسلامی شهر خرم‌آباد صورت گرفته مقرر شد یکی از املاک شهرداری را برای ادامه کار زیرگذر به قرارگاه خاتم واگذار کنیم از سویی احداث زیرگذر در منطقه گلدشت شهر خرم‌آباد در صورت ساخت اصولی کانال دفع آب‌های سطحی آن هیچ مشکلی برای منطقه ایجاد نمی‌کند.

عیدی بیرانوند بابیان اینکه تنها زیرگذر میدان امام حسین(ع) به هنگام بارندگی دچار مشکل می‌شود، افزود: کانال دفع آب‌های سطحی این زیرگذر به کانال دفع آب‌های سطحی منطقه قاضی آباد و کوی فلسطین وصل شده که با جداسازی این کانال‌ها از یکدیگر هیچ‌گاه این زیرگذر هنگام بارندگی مسدود نمی‌شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image 6 (07)

یک دیدگاه