تاریخ خبر: ۰۴ اسف ۱۳۹۵
پل جهادگران شهر خرم‌آباد فتتاح می‌شود

پل جهادگران شهر خرم‌آباد فتتاح می‌شود

شهردار خرم‌آباد گفت: پل جهادگران شهر خرم‌آباد تکمیل شده است و به زودی با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با تأکید بر اینکه مقاوم سازی شهرها باید انجام شود، اظهار داشت: باید شهرها را در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی مقاوم کنیم و در این زمینه مردم نیز باید به مقاوم سازی شهرها کمک کنند.

وی به تشکیل کارگروه حفظ بافت تاریخی شهر خرم‌آباد در شهرداری خرم‌آباد اشاره کرد و افزود: با تشکیل این کارگروه افرادی که در این زمینه تخصص دارند بافت‌های تاریخی و قدیمی شهر را شناسایی می‌کنند و اجازه نمی‌دهیم بافت‌هایی که می‌توانند برای شهر ارزش افزوده به وجود آورند از بین بروند.

شهردار خرم‌آباد عنوان کرد: به مدیرکل سازمان میراث فرهنگی لرستان پیشنهاد دادیم ساختمان بلدیه شهر خرم‌آباد را به شهرداری این شهر داده که با انجام این کار ما نیز شهردار بافت تاریخی خود را منصوب کنیم تا کارهای تخصصی در حوزه بافت تاریخی شهر خرم آباد را پیگیری شود.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک سازمان میراث فرهنگی لرستان ساختمان های تاریخی شهر خرم‌آباد را شناسایی کرده و از آن ها به عنوان ارزش افزوده برای این شهر استفاده کنیم.

عیدی بیرانوند با بیان اینکه بنای تاریخی سنگ نوشته سندی تاریخی در استان لرستان است، گفت: انگار این اثر ارزشمند تاریخی اصلا در شهر خرم‌آباد وجود ندارد به گونه‌ای که حتی در تورهای گردشگری هم سعی می کنیم از کنار آن رد شویم.

وی با تأکید بر اینکه صدا سیما استان در حوزه معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی ورود پیدا کند، تصریح کرد: نشست‌هایی برای حمایت از آن‌ها باید برگزار شود.

شهردار خرم‌آباد خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم که حتی یک ملک و بنای تاریخی در خرم‌آباد شهر تخریب نشود و این در حالی است که قول داده‌ایم چندین ساختمان تاریخی شهر خرم‌آباد را از سازمان میراث فرهنگی لرستان خریداری کنیم.

وی با تأکید بر اینکه همه افراد باید دست به دست هم دهند تا شهر سامان داده شود، اظهار داشت: در رابطه با دست فروشان سطح شهر خرم‌آباد بازارچه‌های محلی را تشکیل داده‌ایم و به نحوی با آن ها مدارا می‌کنیم و این در حالی است که این افراد در هرمکانی که ساکن شوند سبب شاکی شدن اهالی آن منطقه می‌شوند.

عیدی بیرانوند با بیان اینکه شهرداری خرم‌آباد امسال ۵۸ هکتار چمن کاشته است، افزود: از دیگر اقدامات شهرداری خرم‌آباد می‌توان به ۲۴ هزار متر مربع پیاده رو سازی، اشتغال‌زایی ۶۰ نفر در کارخانه کمپوست، ساخت ۳ سالن ورزشی، ایجاد ۱۶ پارک کوچک و ساماندهی اطراف دریاچه کیو اشاره کرد.

وی بیان کرد: جز ساختمان شهرداری منطقه یک خرم آباد و ساختمان مرکزی این شهر مابقی ساختمان‌های شهرداری خرم‌آباد اجاره نشین بودند و این در حالی است که طبقه دوم ساختمان شهرداری منطقه دو را احداث کرده‌ایم.

شهردار خرم‌آباد گفت: پل جهادگران شهر خرم‌آباد تکمیل شده و پنج شنبه رسماً با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت مردم شهر خرم‌آباد در رابطه با پرداخت عوارض پایین است، تصریح کرد: افراد باید عوارض خود را پرداخت کند تا شهرداری بتواند حقوق ۱۸۰۰ نفر پرسنل خود را پرداخت کند.

عیدی بیرانوند خاطرنشان کرد: پارک بلوط واقع در پشته حسین آباد شهر خرم‌آباد با مساحت ۶۵ هکتار در ۱۵ اسفند ماه سال ۹۵ کلنگ زنی می‌شود که با احداث این پارک به سرانه فضای سبز این منطقه افزوده می‌شود.

وی اظهار داشت: در رابطه با آسفالت معابر سطح شهر خرم‌آباد با سه اکیپ در مناطق مختلف شهر قرارداد منعقد کرده‌ایم که با مساعت بودن هوا می توانیم حدود ۷۰ درصد مشکلات معابر شهر را از نظر چاله حل کنیم و سعی می‌شود پارک شاپوری شهر خرم‌آباد تا قبل از نوروز سال ۹۶ آبگیری شود.

شهردار خرم‌آباد افزود: در راستای اسکان مسافران نوروزی چهار ستاد در پارک‌های نسترن، شریعتی، کیو و بانوان شهر خرم‌آباد برپا کرده‌ایم و اقداماتی را انجام می‌دهیم تا بتوانیم شرایط برتری خود را حفظ کنیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139307241147273533853764 image DSC03348 2 (4)

یک دیدگاه