تاریخ خبر: ۰۷ اسف ۱۳۹۵
۱۸ پایگاه ثابت جاده‌ای و کوهستان در محورهای پرتردد استان لرستان مستقر است

۱۸ پایگاه ثابت جاده‌ای و کوهستان در محورهای پرتردد استان لرستان مستقر است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان به فعالیت ۱۰ تیم عملیاتی ایثار واکنش سریع در لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۸ پایگاه ثابت جاده‌ای و کوهستان در محورهای پرتردد استان مستقر است.

صارم رضایی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: فعالیت‌های جمعیت هلال احمر لرستان در سه حیطه داوطلبان، جوانان و امداد و نجات انجام می شود که در بحث امداد و نجات ۱۸ پایگاه ثابت جاده‌ای و کوهستان در محورهای پرتردد استان مستقر است.

وی به فعالیت ۱۰ تیم عملیاتی ایثار واکنش سریع در استان اشاره کرد و افزود: این ۱۰ تیم دارای ۶۰ نفر عضو بوده و به تمام تجهیزات و امکانات مجهز هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان عنوان کرد: کمپ‌های نوروزی جمعیت هلال احمر لرستان در تنگ تیر شهرستان پلدختر با ظرفیت ۳۰ چادر امدادی در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: تعداد ۳۰ دستگاه خودرو آمبولانس در جمعیت هلال احمر لرستان به کارگیری شده است تا در سطح استان مورد استفاده قرار گیرد.

رضایی گفت: بکارگیری ۱۲ خودرو ست نجات، ۲۵ دستگاه ست نیمه سنگین، ۹ دستگاه خودرو سبک و ۳۴۵ نیرو عملیاتی مجرب از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر لرستان است.

وی با بیان اینکه در تمامی شعب جمعیت هلال احمر لرستان اقلام امدادی را دپو کرده‌ایم، تصریح کرد: با دپو کردن اقلام و تجهیزات مورد نیاز در زمان بحران یا حادثه آمادگی کامل داریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به اینکه اسکان‌های اضطراری را در تمام پایگاه های استان در نظر گرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: کشیک امدادی جمعیت هلال احمر به صورت ۲۴ ساعته در مرکز کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر به گوش هستند.

وی با تأکید بر اینکه ۱۱۲ شماره تماس جمعیت هلال احمر است، اظهار داشت: افراد می‌توانند به محض وقوع حادثه‌ای با این سامانه تماس بگیرند تا بلافاصله تیم جمعیت هلال احمر به منطقه مورد نظر اعزام شود.

رضایی افزود: جمعیت هلال احمر لرستان جهت اقامه نمازهایی که در پایگاه‌های سطح استان برگزار می شود چادرهایی نماز برپا می‌کند زیرا این امر برای ایام نوروز جزء لازمات است.

وی با بیان اینکه کاروان راهیان نور توسط پایگاه امداد جاده‌ای هدایت می‌شوند، عنوان کرد: جمعیت هلال احمر لرستان در راستای اسکان و تهیه مقدمات لازم اسکان را از طریق چادرهای امدادی هماهنگ کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: جمعیت هلال احمر لرستان در راستای ظرفیت مهمانان نوروزی مشکلی ندارد زیرا دارای امکانات لازم است و در صورت مواجه با مشکل از دستگاه‌های اجرایی همسو با جمعیت هلال احمر کمک می‌گیرد.

انتهای پیام/

R41450/P1357/S6,72/CT1

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

1903880 82254153-71065626 image image

یک دیدگاه