تاریخ خبر: ۰۷ اسف ۱۳۹۵
شرکت ۳۰ هزار دانش‌آموز لرستانی در طرح «دادرس»

شرکت ۳۰ هزار دانش‌آموز لرستانی در طرح «دادرس»

خرم آباد – سرپرست آموزش و پرورش لرستان از شرکت ۳۰ هزار دانش آموز این استان در طرح «دادرس» خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، خدانظر دریکوند صبح شنبه در دیدار با مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به ضرورت آمادگی بیشتر جامعه برای آمادگی در برابر حوادث احتمالی و آموزش امداد و نجات اظهار داشت: هلال احمر از جمله دستگاههایی است که در اهداف و برنامه های خود اشتراکات زیادی با دستگاه تعلیم و تربیت دارد.

وی سنین نوجوانی و جوانی را بهترین، اثرگذارترین و ماندگارترین سن برای فرهنگ سازی مهارت های زندگی خواند و افزود: به کمک دانش‌آموزان و مدارس می‌توان آمادگی خانواده و جامعه را در مقابله با حوادث طبیعی افزایش داد.

سرپرست آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه به کمک دانش آموزان و همچنین آموزش خانواده ها می توانیم آمادگی آنها را در مقابله با حوادث طبیعی افزایش دهیم، افزود: آموزش و پرورش در قالب طرح دادرس، ۳۰ هزار دانش‌آموز را برای مقابله و آمادگی در روزهای سخت آموزش داده است.

دریکوند تاکید کرد: تربیت شهروند مطلوب یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش است و برای تحقق این امر باید آموزش و فرهنگ سازی را از سنین دانش آموزی آغاز کرد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم دانش آموزی را تربیت کنیم که مسئولیت پذیر باشد، به حقوق دیگران احترام بگذارد، حقوق و وظایف خود را بداند، وجدان کاری داشته باشد، هویت فرهنگی و اجتماعی داشته باشد و برای سربلندی و پیشرفت سرزمین خود تلاش کند، ناگزیم که آموزش را از مدارس شروع کنیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه