تاریخ خبر: ۲۶ آبا ۱۳۹۴
بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال برای پتروشیمی لرستان هزینه شد

بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال برای پتروشیمی لرستان هزینه شد

خرم آباد – ایرنا – معاون صنایع سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان گفت: تاکنون۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد ریال برای اجرا و توسعه بخش های مختلف پتروشیمی لرستان هزینه شده است.
به گزارش اختصاصی ایرنا، مسعود رضا روز چهارشنبه در حاشیه در دیدار با مدیرعامل پتروشیمی لرستان در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده و چنانچه صنایع پایین دستی این واحد ایجاد شود تعداد فرصت های شغلی به طور چشمگیری افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: واحدهایی در شهرک صنعتی شماره ۱ و ۲ خرم آباد از مواد پلیمری به عنوان مواد اولیه استفاده می کنندکه در صورت توسعه و حمایت از واحدهای اینچنینی، محصولاتی با ارزش افزوده بیش از این تولید خواهد شد.
رضا با اشاره به بازدید وزیر صنعت معدن و تجارت از مجتمع پتروشیمی لرستان در بهمن ماه گذشته افزود: به رغم آغاز تولید آزمایشی این مجتمع مشکلاتی وجود دارد که باید گزارش کاملی از آن به وزارتخانه منعکس شود.
معاون اموربازرگانی و توسعه تجارت این سازمان نیز گفت: احداث پتروشیمی لرستان با هدف رفع مشکلات لرستان به ویژه در حوزه اقتصاد و انتقال خوراک به سایر مجموعه های پتروشیمی کشور آغاز شد.بهزاد منصوری با تاکید بر اینکه مجموعه نیازها و خواسته های استان باید به توجه به ظرفیت پتروشیمی برآورد شود افزود:سازمان صنعت معدن وتجارت لرستان آمادگی دارد مطالعات بازاریابی و شناسایی رقبای تجاری مجموعه پتروشیمی استان را انجام دهد.
وی گفت: همچنین این سازمان همکاری لازم با پتروشیمی لرستان در راستای آموزش روش های موثر ورود به بازار، ثبات در بازار و ارائه ابزار لازم در این راستا را داشته باشد و در مقابل انتظار دارد پتروشیمی لرستان به عنوان یک هلدینگ بزرگ اقتصادی ، استان را در دستیابی به اهداف صادراتی یاری نماید.
وی تصریح کرد: همچنین برخی محدودیت های صادراتی پتروشیمی لرستان به ویژه در بندرعباس پیگیری و برطرف خواهد شدتا تاثیر مجتمع پتروشیمی در شکوفایی اقتصاد استان بیش از پیش باشد.شرکت پتروشیمی لرستان در سال ۱۳۸۶ به منظور تحقق اهداف متعالی ایجاد توازن منطقه ای در توسعه و توازن بین استانهای مختلف کشور و به منظور تحرک بخشی به فرآیند تولید در مناطق کمتر توسعه یافته، ایجاد اشتغال در کشور، فعال کردن بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی و راه اندازی صنایع پایین دستی پتروشیمی در این گونه مناطق طبق مصوبه هیئت وزیران شرکت شروع بکار کرد و اجرای طرح پتروشیمی لرستان در سال ۱۳۸۸ شروع شد.
در شرکت پتروشیمی لرستان پلی اتیلن سنگین و سبک خطی و بوتن-۱ که به عنوان خوراک واحدهای صنعتی پایین دستی و استفاده در مصارف پلاستیک (مانند: لوله، کابل و انواع فیلم ها ) کاربرد دارد، تولید می شود.
همچنین اجرای این طرح از بعد اجتماعی و اقتصادی اهدافی چون افزایش صادرات و ایجاد ارزش افزوده بیشتر، افزایش تولیدات داخلی جهت نیل به خودکفایی، جلوگیری از فرار سرمایه های اقتصادی بومی، رونق اقتصادی و محرومیت زدایی منطقه، جلوگیری از مهاجرت افراد، ایجاد اشتغال در دوران اجرای طرح برای دوهزارنفر نفر در روز، ایجاد اشتغال در دوران بهره برداری برای ۳۰۰ نفر در روز و ایجاد اشتغال در صنایع پایین دستی برای بیش از پنجهزار نفر در روز را دنبال می کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139505061742167788233344 image image

یک دیدگاه