تاریخ خبر: ۰۸ اسف ۱۳۹۵
۴ هزار شغل در استان لرستان برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شد

۴ هزار شغل در استان لرستان برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شد

امداد استان لرستان گفت: حدود ۴ هزار شغل در استان لرستان طی امسال برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) ایجادشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، جاسم محمدی فارسانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با اشاره به رسالت کمیته امداد مبنی بر شناخت و رفع محرومیت‌ها و شناسایی مرحومان جامعه اظهار داشت: آنچه کمیته امداد در دوره جدید فعالیت خود دنبال می‌کند موضوع توانمندسازی افراد تحت پوشش این نهاد است.

وی بابیان اینکه در مجموع حدود ۸۲ هزار خانوار تحت پوشش خدمات این نهاد در استان لرستان هستند، افزود: از این میزان حدود ۶۵ هزار خانوار معادل بالغ بر ۱۲۸ هزار و ۷۰۳ نفر در استان لرستان از این نهاد مستمری ماهانه دریافت می‌کنند که به لحاظ جمعیتی ۹ تا ۱۰ درصد جمعیت استان لرستان را به خود اختصاص می‌دهد که آمار نسبتاً بالایی است.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان با مهم ارزیابی‌کردن شناسایی فقرا و محرومان جدید در استان لرستان عنوان کرد: در این زمینه تاکنون اقدام خاصی صورت نگرفته است همچنین براساس قانون برنامه پنجم باید در سال ۹۵، ۱۰ درصد از خانوارهای تحت پوشش این نهاد حمایتی که ماهانه به‌طور متوسط حدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند، از طریق توانمندسازی از چرخه دریافت مستمری این نهاد خارج شوند اما همچنان خدمات دیگر شامل خدمات درمانی و کمک‌هزینه‌های لازم را دریافت می‌نمایند.

وی با اشاره به خروج ۱۲۶۱ خانوار در شهرستان بروجرد از چرخه دریافت مستمری طی امسال بیان کرد: ممکن است در میان این خانواده‌ها افرادی باشند که مستحق دریافت مستمری ماهانه هستند که برای برقراری مستمری مجدد خانوارهای تحت پوشش مشکلی وجود ندارد.

محمدی فارسانی خاطرنشان کرد: در ابتدای امسال نزدیک به ۴۲ هزار نفر در نوبت دریافت کمک‌هزینه تأمین جهیزیه بودند که با هم‌افزایی‌های صورت گرفته با نهادهایی همچون سپاه در ماه‌های اخیر ۱۳۰۰ مجموعه جهیزیه به روستاهای شهرهای محروم استان لرستان به ارزش هر نفر ۷ میلیون تومان شامل ۱۷ تا ۱۸ قلم کالای اساسی اهدا شد.

به گفته وی سالانه به‌طورمعمول تا ۳۵۰۰ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد ازدواج می‌کنند که هریک دو تا ۲.۵ میلیون تومان کمک نقدی برای کمک‌هزینه تأمین جهیزیه دریافت می‌کنند و باید تا انتهای امسال چیزی به عنوان پشت نوبت دریافت جهیزیه در استان لرستان وجود نداشته باشد.

وی از ایجاد نزدیک به ۴۰۰۰ شغل در استان لرستان توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) در ۱۱ ماهه امسال خبر داد و گفت: کمیته امداد با توجه به ظرفیت‌های موجود در هر منطقه از طریق ایجاد مشاغل خرد و خانگی برای حدود ۴۲ هزار زن سرپرست خانوار و توانمندسازی افراد جویای کار با اهدا تسهیلات امدادی و بانکی تلاش می‌کند زمینه توانمندسازی افراد تحت پوشش خود را به وجود آورد.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان اضافه کرد: در شهرستان بروجرد در مجموع تعداد ۲۵۱ نفر از طریق دریافت تسهیلات شامل تسهیلات بانکی به تعداد ۱۲۸ نفر، امدادی ۶۳ مورد و ۶۰ مورد کاریابی‌ها با اعتباری معادل ۲میلیارد و ۳۷ میلیون تومان شغل ایجادشده که با توجه به سهمیه ۷۶ موردی این نهاد ۳۳۰ درصد نسبت به تحقق سهمیه موردنظر رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در استان لرستان نیز در مجموع ۳۹۵۵ فقره تسهیلات خوداشتغالی به ارزش ۳۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در ۱۱ ماهه گذشته از امسال به متقاضیان مددجوی این نهاد پرداخت‌شده است.

انتهای پیام/

R41450/P41362/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 2176686 image 2075399

یک دیدگاه