تاریخ خبر: ۰۹ اسف ۱۳۹۵
۷ باند توزیع مواد مخدر در شهرستان پلدختر متلاشی شد

۷ باند توزیع مواد مخدر در شهرستان پلدختر متلاشی شد

باند توزیع مواد مخدر امسال در شهرستان پلدختر متلاشی و ۲۳۷ کیلوگرم انواع مخدر کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سرهنگ صفر عبدالوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: استان لرستان ششمین استان برتر کشور از لحاظ امنیت است و شهر پلدختر در این برهه از زمان با توجه به نوسانات یکی از شهرها امن استان لرستان و کشور است.

وی افزود: براساس مستندات، آمار و ارقامی که وجود دارد ما از لحاظ امنیتی جزء برترین استان‌های کشور هستیم و طی یک سال گذشته که به عنوان فرمانده نیروی انتظامی در پلدختر فعالیت داریم و امنیت جایگاه بسیار خوبی داشته و مردم هم قدردان این امنیت هستند.

فرمانده نیروی انتظامی پلدختر با اشاره کاهش سرقت در این شهرستان عنوان کرد: به تناسب گذشته سرقت ۱۰ درصد در شهرستان پلدختر کاهش پیدا کرده است از طرفی سرقت خشن، زور گیری، خفت گیری و قتل را در شهرستان نداشتیم و فقط یک مورد قتل غیر عمد رخ داده که به مراجع قضایی معرفی شده است.

وی بیان کرد: نسبت به گذشته سرقت‌های تأثیر گذار در شهرستان نداشتیم و فقط سرقت لوازم خورد خودروها موتور سیکلت و لوازم داخل خودروها را شاهد بوده‌ایم.

عبدالوند با اشاره به انهدام باندهای سرقت احشام در این شهرستان گفت: سه باند سرقت احشام را به صورت همزمان دستگیر و به طور کامل متلاشی شدند.

وی در رابطه با مبارزه با مواد مخدر در پلدختر اظهارداشت: امسال هفت باند توزیع مواد مخدر در شهرستان پلدختر به طور کامل متلاشی و ۲۳۷ کیلوگرم انواع مخدر کشف و ضبط شد و ۱۱۵ نفر خرده فروش دستگیر شدند که نسبت به گذشته ۱۶۷ درصد افزایش دستگیر شدگان و ۱۶۳درصد افزایش کشفیات را داشتیم.

فرمانده نیروی انتظامی پلدختر تصریح کرد: نزاع‌های دسته جمعی در پلدختر ۳۹ درصد کاهش پیدا کرده است که این به دلیل حضور پلیس و فرهنگ مردم است که روز به روز قانون‌مندی آنها افزایش پیدا می‌کند.

وی به طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۹۲ طرح ارتقای امنیت اجتماعی در پلدختر و معمولان اجرا شده است و ۳۴۸ طرح پاکسازی مناطق آلوده و توقیف موتور سیکلت‌ها سال ۹۵ در این شهرستان اجرا شد.

عبدالوند اظهارداشت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۴۳ نفر معتاد به مواد مخدر جمع آوری شده است که نسبت به گذشته ۲۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی به کشف ۷۴۷ تن برنج خارجی قاچاق در پلدختر اشاره کرد و افزود: با توجه به سال اقتصاد مقاومتی و مبارزه با کالای قاچاق، ۱۶۱ محموله کالای قاچاق به ارزش ۸۰ میلیارد ۸۶۴ میلیون تومان کشف کردیم که در این رابطه ۲۹۱ نفر که قاچاقچی کالا و ارز بودند دستگیر شدند.

فرمانده نیروی انتظامی پلدختر عنوان کرد: با توجه به اعتماد مردم به پلیس ۲۵ هزار و ۷۵۴ نفر با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته‌اند که ۱۲ هزار و ۶۵۹ هزار تماس منجر به اقدام نیروی انتظامی شده است.

وی در رابطه با میزان تصادفا شهرستان پلدختر نیز بیان کرد: امسال شاهد کاهش تصادفات در پلدختر بودیم؛ ۹۴۰ دستگاه موتورسیکلت را توقیف کردیم که ۱۱۰ درصد افزایش در توقیفات را داشتیم و ۹۳۷ دستگاه خودرو که یا فاقد مدارک و یا حرکات ناشایست داشتند توقیف شدند که ۷۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

عبدالوند با اشاره به ایام آخر سال و تعطیلات نوروز تصریح کرد: استارت کار را برای تعطیلات نوروز زده شده و با پلیس‌های تخصصی جلسه داشتیم که امسال پلیس به صورت محسوس و نامحسو با توجه به افزایش نقدینگی در سطح شهر و خرید مردم، برای نوروز گشت‌های پیاده، موتور سوار و خودرویی را افزایش دادیم و پلیس با تمام توان حضور خواهد داشت.

وی بدر رابطه با چهارشنبه سوری اظهارداشت: در سال‌های گذشته مورد حادی از آتش سوزی را نداشتیم و برای امسال نیز باید پیشگیری کنیم چون مواد محترقه هر لحظه ممکن است سبب محروم شدن افراد شود و شادی آخر سال را به کام آنها تلخ کند.

فرمانده نیروی انتظامی پلدختر افزود: باید فرهنگ چهارشنبه سوری آنچنانی که هست اجرا کنیم پلیس امسال در تمامی میادین و سطح شهر حضور فعالی دارد و با افراد سوء استفاده مرکز با بزرگترین و شدیدترین وجه برخورد خواهد کرد.

وی عنوان کرد: نیروی انتظامی با حضور در مدارس و فرهنگ سازی کردن برای دانش‌آموزان سعی دارد از حادثه پیشگیری کند که در این رابطه با ادارات خدمات رسان جلسه خواهیم داشت تا امنیت را بهتر برای مردم تأمین کنیم.

عبدالوند بیان کرد: با سرکشی از بانک‌ها و طلا فروشی‌های سطح شهر و چک کردن دوربین‌های مدار بسته آن‌ها و با افزایش ۱۰۰ درصدی گشت نیروی انتظامی در خدمت هموطنان خواهیم بود.

وی به آماده باش کامل نیروی انتظامی پلدختر در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: ۵۰ درصد از پرسنل به صورت شبانه روزی در خدمت مردم پلدختر هستند و چهار کانکس هم اضافه کردیم که در سه راهی بابازید در پارک سطح شهر معمولان و آزاد راه پل زال هستند و در تفریحگاه‌ها بیرون شهر از جمله غاز کوگان، تالاب‌ها، پل گاومیشان و مکان‌هایی که مسافر زیادی دارند نیروی انتظامی حضور فعالی خواهد داشت و اجازه نخواهیم داد نا امنی برای مردم و مسافران ایجاد شود.

فرمانده نیروی انتظامی پلدختر گفت:طرح پاکسازی نقاط آلوده از معتادان را امروز شروع شده است و با همکاری سایر ادارات متکدیان را از سطح شهر جمع خواهیم کرد و از ورود هر گونه قلیان به تفرجگاها نیز جلوگیری خواهیم کرد از طرفی طرح پاکسازی قلیان سراها رانیز شروع کردیم که در حال جمع‌آوری آن‌ها هستند.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

6 (3) Screen-Shot-2012-07-24-at-9.23.02-AM1 image image

یک دیدگاه