تاریخ خبر: ۱۰ اسف ۱۳۹۵
برنامه‌های هفته منابع طبیعی در لرستان/یک‌میلیون نهال غرس می‌شود

برنامه‌های هفته منابع طبیعی در لرستان/یک‌میلیون نهال غرس می‌شود

طبیعی و آبخیزداری استان لرستان ضمن تشریح برنامه های هفته منابع طبیعی در لرستان، از غرس یک میلیون اصله نهال در این هفته خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، شیرزاد نجفی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه هفته منابع طبیعی همه ساله از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه در کشور برگزار می شود، اظهار داشت: در لرستان نیز برای این هفته برنامه های متنوعی در نظر گرفته ایم.

وی با بیان اینکه شعار هفته منابع طبیعی امسال «همیار طبیعت باشیم» است، تصریح کرد: در اولین روز از این هفته که روز ملی درختکاری است، جشن درختکاری به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان افزود: جشن درختکاری در لرستان نیز همزمان با سراسر کشور در دانشگاه لرستان و با حضور استاندار لرستان برگزار می شود.

نجفی با اشاره به اینکه دومین روز از هفته منابع طبیعی به عنوان «روز فرهنگ، منابع طبیعی، مسئولیت اجتماعی و رسانه» نامگذاری شده است، گفت: متناسب با نامگذاری های صورت گرفته برنامه های مختلفی در هفته منابع طبیعی در استان خواهیم داشت.

وی ادامه داد: روزهای دیگر این هفته با عنوان های «منابع طبیعی، جنگل بان، حفاظت و رسانه»، «منابع طبیعی، سلامت اداری، آموزش و پژوهش»، «منابع طبیعی، بسیج سازندگی، همیاران طبیعت و جوامع محلی»، «منابع طبیعی، آموزه های دینی، خیرین و سازمان های مردم نهاد» و «منابع طبیعی، مدیریت جامع حوزه آبخیز و مشارکت مردم» نامگذاری شده اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با تاکید بر اینکه در اولین روز از هفته منابع طبیعی کارشناسان منابع طبیعی در مراسم صبحگاهی همه مدارس استان سخنرانی می کنند، یادآور شد: دیدار پرسنل اداره کل منابع طبیعی استان با نماینده ولی فقیه در لرستان، گردهمایی قضات در روز قانون در بام لرستان، بازدید خبرنگاران از پروژه های آبخیزداری و … از دیگر برنامه های هفته منابع طبیعی در لرستان است.

نجفی تقدیر از خانواده شهدای همکار و برگزاری نشست هم اندیشی با تشکل های مردم نهاد را از دیگر برنامه های هفته منابع طبیعی در لرستان برشمرد و اظهار داشت: همزمان با هفته منابع طبیعی یک میلیون اصله نهال بلوط، بادام، کاج و سرو در بین مردم و ادارات استان برای غرس کردن به صورت رایگان توزیع می شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image IMG11403393 بدری 139504221721353238122524

یک دیدگاه