تاریخ خبر: ۱۰ اسف ۱۳۹۵
۴۳۳ بی‌سواد و کم سواد پلدختر آموزش‌های نهضت سوادآموزی را فرا می‌گیرند

۴۳۳ بی‌سواد و کم سواد پلدختر آموزش‌های نهضت سوادآموزی را فرا می‌گیرند

معاون آموزش و پرورش پلدختر گفت: ۴۳۳ نفر کم سواد و بی سواد در پلدختر وجود دارد که در حال آموزش آن‌ها هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، غلام رضا نصیری ظهر امروز در جلسه ستاد پشتیبانی اداره سواد آموزی پلدختر که در سالن شهدای فرمانداری برگزار شد اظهار داشت:در حال شناسایی بی‌سوادان شهرستان هستیم ولی باید ادارات برای معرفی افراد بی‌سواد و کم سواد همکاری بیشتری با ما داشته باشند چون جمعیت بی‌سواد در سطح شهرستان پراکنده است و ما نمی‌توانیم آنها را به تنهایی شناسایی کنیم.

وی افزود: ۵۴ نفر از اولیای دانش‌آموزان بی سواد بودند که در حال آموزش آنها هستیم، افرادی که معرفی می‌شوند باید در رنج سنی ۱۰ تا ۴۹ سال باشند و تا پنجم اردیبهشت باید معرفی شوند چون کلاس‌های آموزش سوادآموزان نیمه دوم اردیبهشت آغاز خواهد شد.

معاون پشتیبان آموزش و پرورش پلدختر عنوان کرد: در هفته سواد آموزی که دی ماه برگزار شد اقدامات فرهنگی خوبی انجام گرفت که از جمله برگزاری طرح کتابخوانی ۱۹۲ نفر در آن شرکت داشتند و به ۱۲نفر برتر جوایزی اهدا شد و برگزاری مسابقه انشانویسی، مسابقه کتابخوانی، دیدار با امام جمعه شهرستان کوهپیمایی، زیارت قبور شهدای گمنام و حضور در سرمزار آموزشیار نهضت سواد آموزی خانم نظری از جمله این برنامه بوده است.

وی با بیان اینکه ۴۳۳ نفر کم سواد و بی سواد در پلدختر وجود دارد که در حال آموزش آنها هستیم، بیان کرد: ۶۹ میلیون تومان حق الزحمه به عواملی که بی‌سوادان را در شهرستان پلدختر آموزش دادند پرداخت شد.

امان اله بابایی معاون فرمانداری پلدختر اظهار داشت: اهمیت علم و دانش بر هیچ کس پوشیده نیست و اسلام علم آموزی تأکید ویژه‌ای دارد چون علم آموزی در مقابل جهل و بی‌سوادی قرار دارد.

وی افزود: باید افراد بی‌سواد و کم سواد توسط ادارات به اموزش و پرورش معرفی شوند و این کار را وظیفه خودمان بدانیم و در رابطه با افراد بی‌سواد و کم سواد احساس وظیفه و دین را داشته باشیم تا جامعه‌ای با سواد و مطلوب و عاری از بی‌سواد به صورت واقعی داشته باشیم.

معاون فرمانداری پلدختر تصریح کرد: باید راستی آزمایی صورت گیرد که چند درصد بی سواد و کم سواد واقعی وجود دارد چون در این زمینه آمار دقیق وجود ندارد و این مشکل مختص پلدختر نیست بلکه این مشکل در کل استان وجود دارد.

وی گفت: هدف اصلی این است که بتوانیم به صورت واقعی افراد بی‌سواد را آموزش دهیم تا بی سواد نداشته باشیم بنابراین در این زمینه باید افراد بی‌سواد را تشویق به آموزش کنیم.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image IMG_6693 13920825123904961550704 6 (2)

یک دیدگاه