تاریخ خبر: ۱۱ اسف ۱۳۹۵
مراسم تشییع و خاکسپاری حجت‌الاسلام عیدی در خرم‌آباد برگزار شد

مراسم تشییع و خاکسپاری حجت‌الاسلام عیدی در خرم‌آباد برگزار شد

مراسم تشییع و خاکسپاری حجت‌الاسلام حمید عیدی امروز با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم در شهر خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مراسم تشییع و خاکسپاری حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید عیدی از اساتید حوزه و دانشگاه استان لرستان صبح امروز با حضور استاندار لرستان، معاون سیاسی و امنیتی لرستان و جمع کثیری از اقشار مختلف مردم در خرم‌آباد برگزار شد.

مرحوم حجت‌الاسلام حمید عیدی از اساتید حوزه و دانشگاه در استان لرستان بود که روز گذشته در سن ۹۳ سالگی در فانی را وداع گفت.

حجت‌الاسلام عیدی یکی از سرآمدان آموزش‌وپرورش استان لرستان است بود که سال ۱۳۰۲ در شهر خرم‌آباد و در محله «درب دلاکان» به دنیا آمد؛ وی در محضر بزرگانی همچون حاج سید عیسی جزایری، سید حیدر طاهری، حاج علی‌اکبر رحیمی و حاج‌آقا روح‌اله کمالوند بخشی از دروس مقدماتی صرف و نحو و منطق را فراگرفت سپس برای ادامه تحصیل به بروجرد رفت و در حوزه علمیه‌ این شهر زیر نظر مرحوم آیت‌الله بروجردی (ره) دروس مربوطه را فراگرفت.

حجت‌الاسلام عیدی در سال ۱۳۳۰ خورشیدی که مرحوم آیت‌الله کمالوند از جانب مرحوم بروجردی اجازه تأسیس حوزه‌ علمیه در شهر خرم‌آباد را یافته بودند همراه با ایشان به خرم‌آباد آمد و در تأسیس حوزه با وی همکاری و به کار تحصیل و تدریس پرداخت.

مرحوم عیدی پس اخذ لیسانس از دانشکده الهیات و معارف اسلامی در سال ۱۳۳۶ خورشیدی رهسپار قم شد و با تأسیس حوزه علمیه کمالیه در خرم‌آباد طی مدت دو سال در حوزه‌ درس خارج فقه مرحوم کمالوند حضور یافت وی سپس با ادامه‌ تحصیل در دوره دکترای و گذراندن رساله بررسی «نظرات انتقادی ابوالبرکات بغدادی بر آراء و عقاید فلسفی ابوعلی سینا» زیر نظر استاد جواد مصلح، سال ۴۹ دکتری رشته معقول را اخذ کرد.

حجت‌الاسلام عیدی سال ۱۳۶۰ خورشیدی پس از ۳۰ سال خدمت شایسته بازنشسته شد و در پی آن فعالیت خود را با تدریس علوم و معارف اسلامی ادامه داد و سال‌ها به تدریس دروس مکاسب، کفایه و فلسفه کتاب منظوم در حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد پرداخت.

انتهای پیام/

R41450/P1336/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2 (2) image image image

یک دیدگاه