تاریخ خبر: ۱۱ اسف ۱۳۹۵
تمامی دستگاه‌های اجرایی خرم‌آباد در ایام تعطیلات نوروز کشیک داشته باشند

تمامی دستگاه‌های اجرایی خرم‌آباد در ایام تعطیلات نوروز کشیک داشته باشند

فرماندار خرم‌آباد گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی خرم‌آباد باید در ایام تعطیلات نوروز کشیک داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، اسد عبدالهی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان خرم‌آباد که در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد بزرگ‌ترین کار دولت در سال آینده را برگزاری انتخابات دانست و اظهار داشت: برگزاری انتخابات ازنظر گستردگی و همچنین ازلحاظ نیروهایی که در این امر شرکت می‌کنند بزرگ‌ترین پروژه دولت در سال آینده است.

وی بابیان اینکه ثبت‌نام شورای اسلامی شهر ۳۰ اسفندماه آغاز می‌شود، افزود: همچنین ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری در اواخر فروردین‌ماه آغاز می‌شود.

فرماندار خرم‌آباد با تأکید بر اینکه مبنای ما برای برگزاری انتخابات قانون است، عنوان کرد: قانون شورا و ریاست جمهوری دقیق‌ترین قانون برای انجام اقدامات دستگاه‌های اجرایی است زیرا این قانون دارای جدول زمان‌بندی خاصی بوده و وظایف هریک از دستگاه‌ها را به‌خوبی توضیح داده است.

وی بیان کرد: در ایام انتخابات از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم نهایت همکاری را ازلحاظ تجهیزات، نیروی انسانی و وسایل نقلیه با استانداری، فرمانداری و بخشداری‌ها داشته باشند.

عبدالهی با تأکید بر اینکه اولویت ما برای سال ۹۶ برگزاری انتخابات است، گفت: تمامی اقدامات و فعالیت‌های مؤثر ما تحت تأثیر چگونگی برگزاری انتخابات قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در انجام کارهای خوب تمامی دستگاه‌ها باید مشارکت کنند و با این کار مشکلی در برگزاری امور پیش نمی‌آید و این در حالی است که برگزاری خوب انتخابات رضایت مردمی را به همراه دارد.

فرماندار خرم‌آباد خاطرنشان کرد: رضایت از حاکمیت به معنای برقراری امنیت است و در مواقعی که نیاز است حمایت‌های مردمی را به همراه داشته باشد نیازمند اعتماد مردم است.

وی بر لزوم اطلاع‌رسانی دقیق برگزاری انتخابات تأکید کرد و اظهار داشت: در برگزاری انتخابات باید بستر مناسبی برای افراد فراهم باشد.

عبدالهی افزود: در ایام انتخابات حجم کار زیاد است و تنها در صورتی می‌توان موفق بود که تمامی دستگاه‌های اجرایی در انجام امور و وظایف با یکدیگر همکاری و همدلی داشته باشند تا انتخاباتی سالم و شفاف داشته باشیم.

وی عنوان کرد: استانداری، فرمانداری و بخشداری‌های استان لرستان به‌تنهایی نمی‌توانند انتخابات را برگزار کنند و این امر مستلزم همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی است.

فرماندار خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروز برخی دستگاه‌ها از قبیل شبکه بهداشت، آموزش‌وپرورش، نیروی انتظامی، میراث فرهنگی و راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای وظایف مهمی را بر عهده‌دارند، بیان کرد: در این راستا باید تدابیری اندیشیده شود که سبب رضایت مسافران و مهمانان نوروزی شود.

وی بابیان اینکه شهر خرم‌آباد از بین ۴۳۰ شهر کشور به‌عنوان یکی از ۷ شهر برتر گردشگری انتخاب‌شده است، گفت: خرم‌آباد یکی از شهرهای معروف گردشگری است و باید برتری این شهر را در سال آینده نیز حفظ کرده و یا آن را ارتقا دهیم.

عبدالهی با تأکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی لرستان باید برای افرادی که از مکان‌های دیدنی بازدید می‌کنند امکانات خوبی را فراهم کند، تصریح کرد: تمامی اقدامات از قبیل تنظیف ورودی‌های شهر، امنیت، نظم شهر و دیگر موارد باید در ایام نوروز فراهم شود زیرا با انجام این امور می‌توان میزبان خوبی برای مهمانان بود.

وی با تأکید بر اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در ایام تعطیلات نوروز کشیک داشته باشند، خاطرنشان کرد: تمامی مأموریت‌های بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها تا پایان برگزاری انتخابات لغو شده است.

فرماندار خرم‌آباد اظهار داشت: خرم‌آباد شهری با آب‌وهوای مناسب و مردمی مهمان‌نواز است که ورود مسافران به این شهر سبب تولید و افزایش رونق اقتصادی و همچنین امنیت آن می‌شود.

وی افزود: در این ایام تیم کارشناسی تشکیل می‌شود تا بر فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی شهر خرم‌آباد نظارت داشته و عملکرد این دستگاه‌ها را ارزیابی کند.

عبدالهی عنوان کرد: اعضای شورای اداری شهر خرم‌آباد باید برای شش ماهه نخست سال۹۶ علاوه بر برنامه‌های کلی سال برنامه داشته باشند و آن‌ها را به فرمانداری ارائه دهند و مشکلات خود را بازگو کنند تا جهت رفع آن‌ها برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی بیان کرد: برخی از پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی که از اهمیت زیادی برخوردار هستند باید اولویت‌بندی شوند زیرا با زمان‌بندی و برنامه‌ریزی دقیق می‌توان به نتیجه مطلوب رسید.

فرماندار خرم‌آباد گفت: از این به بعد شورای اداری شهر خرم‌آباد علاوه بر چهارچوب کلی که دارد باید به‌صورت کارگروه باشد و در هریک از جلسات یک یا دو دستگاه اجرایی مکلف به ارائه مشکلات و برنامه‌های دستگاه خود هستند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات استان لرستان به ویژه شهر خرم‌آباد مشکلات اقتصادی است، تصریح کرد: برنامه اقتصاد مقاومتی می‌تواند کمک‌حال خوبی برای این استان باشد.

عبدالهی خاطرنشان کرد: انتظار نداریم تمامی مشکلات حل شوند و اینکه بتوانیم حداکثر ۵۰ درصد مشکلات را کاهش دهیم که به طور یقین اقدام بزرگی را انجام داده‌ایم.

وی اظهار داشت: مبحث چهارشنبه وظیفه اصلی شورای تأمین شهرستان است که در این راستا علاوه بر شورای تأمین دیگر افراد و بخصوص شهرداری در این موضوع نقش بسزایی دارند.

فرماندار خرم‌آباد عنوان کرد: برخی دستگاه‌ها در جلسه شورای اداری شهر خرم‌آباد حضور ندارند که امیدواریم از این به بعد شاهد غیبت کسی نباشیم در غیر این صورت پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه