تاریخ خبر: ۱۱ اسف ۱۳۹۵
زمینه اشتغال ۱۸۰۰ نفر در لرستان فراهم شد

زمینه اشتغال ۱۸۰۰ نفر در لرستان فراهم شد

مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید لرستان گفت: امسال زمینه اشتغال ۱۸۰۰ نفر در استان لرستان با پرداخت ۵۷ میلیارد تومان تسهیلات فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سید هادی طاهری عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهارداشت: امسال چهار هزار و ۲۰۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۶۷۵ میلیارد و ۶۵۱ میلیون ریال در استان لرستان پرداخت شد.

وی افزود: امسال ۳ هزار و ۲۴۷ مورد تسهیلات اشتغال‌زایی به مبلغ ۵۷۶ میلیارد و ۹۹۱ میلیون ریال در استان پرداخت شده است.

مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید لرستان عنوان کرد: در سال ۹۵ هزار و ۴۱۲ فقره تسهیلات ایجادی به مبلغ ۳۷۳ میلیارد و ۷۶۸ میلیون ریال و هزار ۸۳۵ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۰۳ میلیارد و ۲۳۳ میلیون ریال در راستای اشتغال زایی در استان لرستان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: در سال ۹۵، ۹۶۱ فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۹ میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان از طریق صندوق کارآفرینی امید لرستان پرداخت شده است.

طاهری با اشاره به اینکه امسال در بخش کشاورزی ۴۷۳ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۳۶ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال پرداخت شده است، گفت: در بخش صنعت هزار و ۹۲۹ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۲۳ میلیارد و ۸۲۳ میلیون ریال پرداخت شده و در بخش خدمات نیز ۸۳۵ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۱۶ میلیارد و ۸۸۸ میلیون ریال پرداخت شد.

وی با بیان اینکه این میزان تسهیلات پرداخت صندوق کار آفرینی امید در سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: ‌امسال با پرداخت ۵۷ میلیارد تومان تسهیلات هزار و ۸۰۰ شغل خرد در استان لرستان ایجاد شد.

مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید لرستان در رابطه با ایجاد صندوق های خرد روستایی نیز خاطر نشان کرد: تفاهم نامه‌ای با وزارت جهاد کشاورزی بسته شده که در سال ۹۴ به حدود ۶۰۰ صندوق خرد روستایی در کشور مجوز داده شد که از این تعداد ۳۰ مورد به لرستان اختصاص یافت و امسال به هر کدام از افراد عضو صندوق های خرد روستایی ۱۵ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد.

وی اظهارداشت: صندوق کار آفرینی امید در لرستان امسال در هفته دولت با پرداخت سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای ۱۰ طرح اشتغال‌زایی زمینه اشتغال ۹۶ نفر را فراهم کرد.

طاهری افزود: امسال در دهه فجر نیز صندوق کارآفرینی امید با پرداخت ۲۳ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان به ۲۶ طرح اشتغال زا زمینه استغال ۱۷۸ نفر را فراهم کرد.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2 (5) image image image

یک دیدگاه