تاریخ خبر: ۱۳ اسف ۱۳۹۵
۱۵۰۰ نمازخانه مستقل در مدارس استان لرستان احداث شده است

۱۵۰۰ نمازخانه مستقل در مدارس استان لرستان احداث شده است

رئیس آموزش و پرورش استان لرستان گفت: در راستای توسعه فرهنگ و معارف اسلامی ۱۵۰۰ نمازخانه مستقل در استان لرستان احداث شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، خدانظر دریکوند ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه این هفته نماز جمعه شهرستان خرم‌آباد که در مصلی این شهر برگزار شد اظهار داشت: هشت اسفند ماه سالروز تأسیس نهاد مقدس امور تربیتی توسط شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی شهید باهنر و شهید رجایی است به همین مناسبت این هفته را به نام هفته تربیت اسلامی نام‌گذاری کرده‌اند.

وی افزود: درصورت مطرح شدن تربیت اسلامی باید بدانیم انسان شاخص در آموزه‌های دینی دارای چه ویژگی‌هایی است و خانواده چه تأثیری در شکل‌گیری و تربیت فرزند سالم دارد.

رئیس آموزش و پرورش لرستان با تأکید بر اینکه آینده هر جامعه‌ای به امروز آموزش و پرورش آن بستگی دارد، عنوان کرد: عزت، ذلت و آینده هر جامعه‌ای در تعلیم، تربیت و در رابطه معلم و دانش‌آموز نهفته است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش به عنوان محور تحول در نظام تعلیم و تربیت و مدیریت منابع انسانی است که در این راستا همکاران ما در آموزش و پرورش استان اقداماتی را انجام می‌دهند.

دریکوند با بیان اینکه برگزاری جلسات هم‌اندیشی با معلمان و مدیران مدارس یکی دیگر از اقدامات آموزش و پرورش لرستان است، گفت: توسعه مشارکت معلمان در فرآیند به‌سازی برنامه‌های آموزشی، پرورشی و تربیتی، برگزاری جشنواره جابربن حیان، جشنواره جوان خوارزمی و همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری در سطح مدارس استان از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش لرستان است.

وی تصریح کرد: توسعه فرهنگ و معارف اسلامی و یادگیری قرآن، روخوانی قرآن، روان‌خوانی و مفاهیم، در تقویت انی با قرآن و سیره پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) و گسترش فرهنگ نماز و اقامه نماز است.

رئیس آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: حضور ۱۵۴۰ نفر مربی پرورشی، حضور ۴۶۰ مشاور تحصیلی و تربیتی، حضور ۷۸۵ روحانی در سطح مدارس لرستان، وجود ۱۵۰۰ نمازخانه مستقل در لرستان، وجود ۳۰ کانون فرهنگی و تربیتی، وجود چهار اردوگاه دانش‌آموزی، وجود ۱۰ مرکز مشاوره و همچنین وجود ۳۹ مرکز دارالقرآن در همین راستا است.

وی اظهار داشت: همچنین حضور بیش از ۱۶۵ هزار دانش‌آموز در مسابقات قرآن، اذان، احکام، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه با آگاهی و میل خودشان حرکت بسیار ارزشمندی است که در آموزش و پرورش لرستان اتفاق افتاد.

دریکوند افزود: ما معتقدیم که اگر می‌خواهیم در آینده جامعه‌ای داشته باشیم که افراد آن از دروغ، ریا، نابرابری، بی‌تفاوتی، بی‌اعتمادی، افراط‌گری و نفاق دوری جویند باید به نحوه‌های تبعیض، روابط بین خانه- مدرسه – محیط اجتماعی، شیوه مدیریت مدرسه و سایر موارد توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش لرستان با دستگاه‌هایی مانند دانشگاه علوم پزشکی، اداره استاندارد، منابع طبیعی و هلال احمر تعاملات خوبی داشته است، عنوان کرد: آموزش و پرورش بدون کمک نهادهای فرهنگی دیگر و تعامل مستمر خانواده‌ها به تنهایی قادر به نهادینه کردن مفاهیم ارزشمند نیست.

رئیس آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: درصورتی که در رابطه با بحث‌هایی مانند آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی و اعتیاد برنامه‌ریزی نشود قطعا آسیب می‌بینیم که در این راستا جلسات متعددی توسط آموزش و پرورش لرستان برگزار شده و همچنین در حال برگزاری است.

وی گفت: آموزش و پرورش لرستان شیوه‌های فرزندپروری را با حضور اساتید مجرب در مدارس استان آموزش می‌دهد و چه خوب است که والدین در این کلاس‌ها شرکت کنند زیرا درصورتی که شیوه تعامل با فرزند خود را از زبان معلم فرزندشان بشنوند و همه مسیر یکسانی را در رابطه با تربیت فرزند انتخاب کنند در تربیت نسل جوان موفق می‌شویم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 7 (5) image

یک دیدگاه