تاریخ خبر: ۱۳ اسف ۱۳۹۵
سالانه ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر به جمعیت جویای کار استان لرستان اضافه می‌شود

سالانه ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر به جمعیت جویای کار استان لرستان اضافه می‌شود

هزار جویای کار به جمعیت جویای کار استان لرستان اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه مدیران کل شیلات کشور که در سالن اتاق بازرگانی خرم‌آباد برگزار شد به ظرفیت‌های استان لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در این دولت به فراهم کردن زیرساخت‌های استان توجه ویژه‌ای شد.

وی بابیان اینکه بزرگ‌ترین پروژه راه‌سازی کشور هم‌اکنون در استان لرستان در دست اجرا است، افزود: آزادراه خرم‌آباد – اراک که ۲۰۵ کیلومتر را به ۱۳۵ کیلومتر کاهش می‌دهد هم‌اکنون حدود ۶۵ کیلومتر از آن در لرستان توسط قرارگاه خاتم اجرایی شده است و این آزادراه بااعتبار حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ساخته می‌شود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه استان لرستان منابع خوبی در بخش نفت و گاز دارد، عنوان کرد: بزرگ‌ترین معادن قیر طبیعی نیز در این استان وجود دارد که کارهای مطالعاتی انجام‌شده و سرمایه‌گذاران در شرف عقد قرارداد هستند.

وی بیان کرد: در حوزه کشاورزی نیز استان لرستان دارای خاک مرغوبی است و علی‌رغم اینکه زمین‌های کشاورزی دیم هستند اما بهره‌وری بالایی دارند به‌طوری‌که امسال شاهد تولید ۵۲۰ هزار تن گندم در استان بودم.

بازوند تصریح کرد: هفته گذشته برای صادرات گندم به خارج از کشور اعلام آمادگی کردیم و این آمادگی وجود دارد که نزدیک ۲۵۰ هزار تن گندم صادر شود.

وی تصریح کرد: حدود دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر آبراه و رودخانه دائمی در استان لرستان وجود دارد که قادر است حدود ۱۰۰ هزار تن ماهی در آن تولید شود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در سه سال گذشته جهش خوبی بخش تولید آبزیان انجام‌گرفته است، خاطرنشان کرد: در این دولت برای نخستین‌بار سه سد افتتاح شد و در این سه سد پرورش ماهی در قفس را اجرا می‌کنیم.

وی بابیان اینکه لرستان در بخش گردشگری نیز ظرفیت‌های بسیار بزرگی دارد، اظهار داشت: لرستان به‌عنوان پایتخت ژئوتوریسم کشور انتخاب‌شده و دارای ژئوپارک‌های بسیار خوبی است.

بازوند افزود: بیش از پنج هزار اثر تاریخی در استان لرستان وجود دارد که بیش از دو هزار و ۵۰۰ اثر از آن‌ها به ثبت رسیده است که وجود همین آثار سرمایه‌های بزرگی برای استان و به‌راحتی از آن غفلت می‌شود.

وی عنوان کرد: استان لرستان علی‌رغم همه این ظرفیت‌ها در طول ۱۵ سال رتبه نخست بیکاری را داشته است به‌طوری‌که سال ۹۲ جمعیت بیکار لرستان ۱۷ هزار بیکار بوده و سالیانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار جویای کار به آن‌ها اضافه می‌شود و ما در استان با دپوی از جمعیت بیکار مواجه شدیم.

بازوند در رابطه با احیاء واحدهای تولیدی استان بیان کرد: احیا ظرفیت‌های تولیدی استان کار سختی است؛ در این راستا عملکرد دولت موفق مطلوب بوده و مصداق بارز آن احیاء کشت و صنعت بود که سال‌ها راکد مانده بود.

وی گفت: حضور شرکت هلندی‌ها برای احداث گلخانه در لرستان و تکثیر بچه ماهی توسط شرکت فرانسوی پس از برجام اتفاق افتاده است.

استاندار لرستان اولویت اصلی برنامه‌های استان را مسائل اقتصادی دانست و اظهار داشت: اسناد آمایش،اشتغال،آمایش نیروی انسانی و اقتصاد مقاومتی با رویکرد مسائل اقتصادی در استان نیز تهیه شده است.

وی افزود: در برنامه کوتاه‌مدت به دنبال احیاء ظرفیت‌های تعطیل و تعطیل استان بودیم که نزدیک به ۱۴۷ مورد از ظرفیت‌های تعطیل‌شده استان احیا شد.

بازوند عنوان کرد: دو هزار و ۵۸۰ پروژه عمرانی نیمه‌تمام در استان لرستان وجود دارد که حدود چهار هزار میلیارد تومان برای آن‌ها سرمایه‌گذاری شده و برای تکمیل آن‌ها نیازمند هفت هزار میلیارد تومان هستیم.

وی بیان کرد: پروژه‌هایی را که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند برای اینکه زودتر تکمیل شوند از طریق ماده ۲۷ نسبت واگذاری به بخش خصوصی اقدام کردم.

انتهای پیام/

R41450/P1384/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 44818 2 (4)

یک دیدگاه