تاریخ خبر: ۱۴ اسف ۱۳۹۵
مجوز تاسیس ۳ رشته‌ کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های لرستان صادر شد

مجوز تاسیس ۳ رشته‌ کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های لرستان صادر شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در زمینه‌های گردشگری، محیط زیست و شیلات مجوز اصولی برای تاسیس مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های لرستان صادرشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد فرهادی عصر امروز در حاشیه جلسه شورای اداری استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حوزه‌های آموزش عالی در لرستان دارای ۲ دانشگاه بزرگ و تعدادی واحدهای وابسته به آن از قبیل دانشگاه آزاد، علمی کاربردی، پیام نور و دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی عالی غیردولتی و غیر انتفاعی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه لرستان دانشگاه معتبر و خوبی است، افزود: در دانشگاه‌های استان بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو وجود دارد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه استان لرستان در زمینه‌های کشاورزی، گردشگری، منابع طبیعی و شیلات دارای ظرفیت‌های خوبی است عنوان کرد: نیاز است رشته‌های مرتبط با این حوزه‌ها در دانشگاه‌های استان تاسیس شوند بنابراین هم در زمینه رشته‌های گردشگری و هم شیلات مجوز اصولی در مقطع کارشناسی ارشد داده شده است.

وی با اشاره به اینکه طی سفر به استان لرستان صبح امروز چندین طرح افتتاح شده است، بیان کرد: طرح‌هایی مانند آزمایشگاه مرکزی شماره۲ دانشگاه لرستان، گازرسانی به دانشگاه لرستان و بیمارستان دامپزشکی لرستان صبح امروز افتتاح شدند.

فرهادی گفت: طی صحبت‌هایی که با اساتید و مدیریت دانشگاه لرستان و شورای اداری استان داشتیم در تعاملیم که صحبتی بین دانشگاه و وزارتخانه، ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف صورت گیرد که بتوانند با همکاری و همراهی مشکلات منطقه را برطرف کنند.

وی تصریح کرد: در زمینه های گردشگری، محیط زیست و شیلات مجوز اصولی برای تاسیس مقطع کارشناسی ارشد داده شده و مقدماتی باید فراهم شود تا پذیرش دانشجو صورت گیرد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image محمدی

یک دیدگاه