تاریخ خبر: ۱۵ اسف ۱۳۹۵
۲۳۰ پرونده جرائم حوزه منابع طبیعی در الیگودرز تشکیل شد

۲۳۰ پرونده جرائم حوزه منابع طبیعی در الیگودرز تشکیل شد

پرونده در زمینهٔ جرائم مرتبط با منابع طبیعی طی امسال در محاکم قضایی تشکیل شد.

مرتضی سعیدی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در الیگودرز با بیان اینکه امسال ۲۳۰ پرونده درزمینهٔ جرائم مرتبط با منابع طبیعی در محاکم قضایی تشکیل‌شده که این پرونده‌ها غالباً درزمینهٔ تخریب و تصرفات اراضی ملی بوده است اظهار داشت: امسال ۵۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان الیگودرز که توسط افراد سودجو تصرف‌شده بود خلع ید شد.

وی افزود: به مناسبت جشن ملی درختکاری، ۱۵ اسفندماه ۵۰۰ اصله نهال در محل دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان و در جوار شهدای گمنام کاشت می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی الیگودرز عنوان کرد: مراسم درختکاری با حضور امام‌جمعه شهرستان، فرماندار، انجمن‌های زیست‌محیطی و سایر مسئولان شهرستان برگزار و کاشت نهال در سطح یک هکتار انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در هفته منابع طبیعی ۲۰ هزار نهال از قبیل نهال‌های سوزنی‌برگ، کاج، سرو، اقاقیا، زبان‌گنجشک، بلوط و گلابی وحشی به‌صورت رایگان توزیع و کاشت می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته منابع طبیعی گفت: شانزدهم اسفندماه تمامی کارشناسان منابع طبیعی شهرستان در راستای آموزش و ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی در مدارس سطح شهرستان حضور می‌یابند.

رئیس اداره منابع طبیعی الیگودرز اظهار داشت: نشست خبری با اصحاب رسانه ۱۷ اسفندماه برگزار و نشست هم‌اندیشی با قضات و عوامل انتظامی شهرستان برگزار می‌شود.

سعیدی فر افزود: به‌منظور ترویج و مشارکت دانش آموزان درزمینهٔ حفاظت از منابع طبیعی، ۵۰۰ نهال برای کاشت تحویل آموزش‌وپرورش شهرستان شده است.

وی عنوان کرد: در۱۹ اسفندماه که مصادف با روز شهید است برنامه‌ای به‌صورت مشترک با بنیاد شهید برگزار و در محل بوستان خانواده یادمان شهدا برپا می‌شود و با حضور مسئولان شهرستان و خانواده شهدا اقدام به کاشت نهال می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی الیگودرز بیان کرد: در شهرستان الیگودرز ۳۰۰ هکتار درزمینهٔ کاشت گیاهان دارویی بستر کار فراهم‌شده که امسال ۱۵۰ هکتار کاشت گیاهان دارویی از قبیل بادام، گل محمدی، موسیر، زعفران کاشت شده که در هفته منابع طبیعی از این پروژه نیز بازدید می‌شود.

وی بابیان اینکه منابع طبیعی بستر توسعه است و همه به منابع طبیعی وابسته هستیم که باید در جهت حفاظت از این منابع طبیعی تلاش کنیم عنوان کرد: علاوه بر اینکه در راستای ترویج و فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع طبیعی کار می‌شود با افرادی که به هر نحوی بخواهند به منابع طبیعی آسیب برسانند و تخریب و تصرفاتی داشته باشند به‌شدت با این افراد سودجو برخورد می‌شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه