تاریخ خبر: ۱۵ اسف ۱۳۹۵
شوراهای تخصصی در استان لرستان تشکیل شود

شوراهای تخصصی در استان لرستان تشکیل شود

استاندار لرستان بابیان اینکه شوراهای تخصصی در انتخابات پیش رو شکل بگیرد گفت: شوراها باید از حالت غیرتخصصی بودن خارج شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد هوشنگ بازوند ظهر امروز در همایش استانی مجریان، ناظران و بازرسان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: فصل الخطاب ما قانون است که باید همه قانون را رعایت کنیم.

وی افزود: بر روی تعامل تأکید فراوان داریم چراکه همه یک مجموعه و دلسوز استان هستیم، برگزاری انتخابات معادله‌ای دوطرفه است که باید خروجی این معادله دوطرفه منجر به آبادانی، عمران و پیشرفت برای استان باشد، اگر نگرانی در یک‌طرف معادله باشد سبب می‌شود خروجی خوبی نداشته باشیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: به همه ادارات و فرمانداران ابلاغ‌شده که همکاری خوبی با اعضای هیئت نظارت داشته باشند و با کمک همدیگر انتخابات خوب و سالمی برگزار شود.

وی بیان کرد: در انتخابات شوراها، چتر سیاسی روی شوراها کمرنگ شود هیچ ضرورتی ندارد مجلس‌های محلی را سیاسی کنیم، مردمی که به یک عضو شورای شهر رأی می‌دهند انتظار کار عمرانی از شورا دارند بنابراین باید به‌گونه‌ای برخورد کنیم که خروجی کار سیاسی نشود.

بازوند تصریح کرد: مطالبات مردم بیشتر مسائل اقتصادی و اجتماعی است که اگر انتخابات به‌خوبی برگزار نشود نمایندگان مجلس به‌جای قانون‌گذاری باید به دنبال رفع مشکلات ایجادشده باشند.

وی با تأکید بر اینکه باید شوراهای تخصصی شکل بگیرد خاطرنشان کرد: شوراها باید از حالت غیرتخصصی بودن خارج شود، پس از گذشت پنج سال دیگر باید به سمت ورود و شرکت افراد نخبه و متخصص برویم، از کسانی که کاندیدا می‌شوند تقاضا داریم در صورت داشتن تخصص برای انتخابات شورا داوطلب شوند.

استاندار لرستان گفت: اگر شوراها توجه به مسائل شهری و اجتماعی نکنند برخی افراد زیرپوست جامعه شکل می‌گیرند که هزینه برای همه دارد بنابراین باید به کمک همدیگر انتخابات خوبی را برگزار کنیم.

وی بابیان اینکه باید به چالش‌های پیش روی شوراها پرداخته شود اظهار داشت:‌ رد صلاحیت‌ها هزینه نظام را بالا می‌برد بنابراین نباید کاری کنیم که این هزینه‌ها افزایش یابد که باید این نوع تعاملات و همکاری‌ها در دستور کار فرمانداران قرار بگیرد.

بازوند افزود: اگر انتخابات خوبی را برگزار کنیم این شورا یک پل ارتباطی خوبی بین مردم و دولت می‌شود که می‌توان مسائل و مشکلات را راحت‌تر منتقل کرد.

وی عنوان کرد: اگر شورای قوی می‌خواهیم لازمه مشارکت وسیع مردم است، در حوزه مشارکت بیشتر مردم به‌خوبی عمل کنیم و همه قانون را مبنای کار خود قرار دهیم.

استاندار لرستان بیان کرد: مشارکت مردم یکی از خواسته‌های اصلی مقام معظم رهبری است، اگر مشارکت مردم وسیع باشد می‌توان درصحنه بین‌المللی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد چراکه خمیرمایه تبدیل تهدیدات به فرصت، مشارکت مردم در انتخابات است.

وی تصریح کرد: برای نقش بر آب‌کردن نقشه‌های دشمن باید مشارکت بالای مردم را در انتخابات داشته باشیم و به مردم اطمینان دهیم که به‌طور حتم انتخابات سالمی را برگزار خواهیم کرد.

بازوند بابیان اینکه باید اعتمادسازی بین مردم شکل بگیرد خاطرنشان کرد: باید فضایی آرام و بانشاط در انتخابات شکل بگیرد و مردم باید از انتخابات لذت ببرند.

وی گفت: در حوزه سلامت نیز اصل بر بی‌طرفی است و با هرگونه اقدام خلاف قانون برخورد قانونی و بدون تبعیض صورت می‌گیرد، باید فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین قرار دهیم و توجه به قانون داشته باشیم.

استاندار لرستان اظهار داشت: کاندیدا باید از هرگونه تخریب، تهمت و دروغ بپرهیزند، نباید وعده‌هایی داده شود که در چارچوب اختیارات نباشد.

وی افزود: در تائید صلاحیت‌ها موارد قانونی باید رعایت شود و در حوزه امنیت باید تلاش کنیم، کانون‌های چالش زا را بررسی کنیم و رصد و پایش مستمری بر روی شبکه‌های اجتماعی داشته باشیم.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 6 (9) 139505111242319918263364 image

یک دیدگاه