تاریخ خبر: ۱۵ اسف ۱۳۹۵
پلیس فتا برای جلوگیری از تخلفات انتخاباتی در لرستان ورود کند

پلیس فتا برای جلوگیری از تخلفات انتخاباتی در لرستان ورود کند

استان لرستان گفت: پلیس فتا برای مراقبت از سایت‌ها و فضای مجازی در زمان انتخابات که در راستای تخریب دیگران اقدام می‌کنند ورود کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد جعفر بدری ظهر امروز در همایش استانی مجریان، ناظران و بازرسان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: تجربه انتخابات متعدد در استان لرستان راداریم و باوجوداینکه لرستان، استانی پرالتهاب است ولی با همکاری مسئولان، دستگاه‌های امنیتی و همکاری خوب توانستیم انتخابات گذشته را به‌خوبی برگزار کنیم.

وی افزود: هرچقدر بتوانیم فضای انتخابات را به‌گونه‌ای بسازیم که مردم حداکثر مشارکت را داشته باشند و نتایج برای مردم قابل‌اطمینان باشد برای اقتدار کشور مهم است.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان عنوان کرد: انتخاباتی که در ایران برگزار می‌شود زلزله سیاسی در کشورهای عربی ایجاد می‌کند چراکه سال‌ها از برگزاری انتخابات محروم هستند.

وی بیان کرد: لازم است دستگاه‌های اجرایی از هم‌اکنون مقدمات کار را به‌خوبی اجرا کنند، احتمال اینکه در انتخابات تقلب صورت گیر به صفر رسیده که باید این اطمینان به مردم داده شود که انتخاباتی سالم برگزار می‌شود.

بدری تصریح کرد: مردم باید اعتماد داشته باشند که از آرا آن‌ها حفاظت و صیانت می‌شود و احتمال تقلب در کشور صفر است، ممکن است اشتباهات جزئی باشد ولی احتمال اینکه تقلب صورت بگیرد وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مقدمات انتخابات باید درست اجرا شود تا اعتماد مردم را جلب کنیم، دوایر دولتی باید بی‌طرف باشند و دستگاه قضایی وظیفه پیشگیری از وقوع تخلف را بر عهده دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان بابیان اینکه شرح وظایف هیئت اجرایی انتخابات بسیار مهم است که باید فرماندار مشخص کند گفت: جریان‌های سیاسی مختلفی در کشور وجود دارد که باید افراد خوش‌نام در هر شهرستان انتخاب شود و باید سازوکار را به‌گونه‌ای طراحی کنیم که امانت‌داری در عملکرد افراد دیده شود.

وی اظهار داشت: هیئت‌های اجرایی از افراد خوش‌نام انتخاب شود، سوابق اشخاص باید بررسی و اگر حسن شهرت نداشته باشند باید رد صلاحیت شوند.

بدری افزود: با فضای مجازی در چندین نقطه چالش داریم، برخی شبکه‌های مجازی علیه مسئولان فعال و مطالبی منتشر می‌کنند که باید پلیس فتا در این زمینه ورو کند.

وی بابیان اینکه سایت‌هایی که در راستای تخریب دیگران اقدام کنند بسته و شبکه‌های مجازی نیز شناسایی می‌شود عنوان کرد: باید مراقبت کنیم اتاق‌هایی که در آستانه انتخابات شکل می‌گیرد تشکیل نشود.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان بیان کرد: باید فضای سیاسی استان را امن و آرام کنیم و جلوی فعالیت شبکه‌های اجتماعی را بگیریم، باید فضای مجازی و سایت‌ها را کنترل کنیم تا انتخابات در فضایی آرام برگزار شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 4 (4) image image

یک دیدگاه