تاریخ خبر: ۱۵ اسف ۱۳۹۵
۲۲ هزار شغل امسال در استان لرستان ایجاد شد

۲۲ هزار شغل امسال در استان لرستان ایجاد شد

هزار شغل در مسیر سرمایه گذاری در سند اشتغال با رویکرد درست موجود ایجاد شده که کار بزرگی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، مهرداد غضنفری ظهر امروز در دومین همایش تقدیر از واحدهای برتر رعایت حقوق مصرف‌کنندگان لرستان که در سالن همایش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد با بیان اینکه مبنا حرکت ما در کشور شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی اقتصاد الگوست که برگرفته از آموزه‌های دینی ماست و منحصر به عصر، مقطع و شرایط خاصی نیست و اقتصادی است که ساختار اقتصادی کشور را مستحکم می‌کند.

وی افزود: ما مفتخریم که در استان لرستان از ابتدای دولت تدبیرو امید دقیقا در میدان اقدام و در مسیر عمل به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی حرکت را آغاز کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان عنوان کرد: مدیریت ارشد استان از همه ظرفیت مدیریتی استان برای آسیب شناسی در این زمینه استفاده کرد و تشخیص داده شد که چالش اصلی ما در استان لرستان بحث اقتصاد و بیکاری است که با چکش کاری فراوان سند چشم‌انداز، سند آمایش، سند اشتغال و سند اقتصاد مقاومتی تنظیم و در آن وظایف دستگاه‌ها مشخص شد.

وی با اشاره به اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی سندی در استان لرستان با برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت تعریف شده است بیان کرد: آسیب شناسی صورت گرفته به ما گفت که در مقاطعی در استان سرمایه‌گذاری‌هایی هرچند غیر متناسب با ظرفیت استان صورت گرفته است.

غضنفری گفت: ظرفیت‌های طبیعی و انسانی استان لرستان پایه‌گذار و عامل اصلی انتخاب استان بعنوان یکی از ۳ استان پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور بود.

وی تصریح کرد: در مبحث تامین سرمایه به این نتیجه رسیدیم که سالانه باید بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کنیم تا با این کار استان لرستان در حد متعادلی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم در هر اقدامی به ویژه در حوزه اقتصادی درصورتیکه مشارکت مردم به عنوان اصل اساسی در آن دیده نشود راه به جایی نمی‌برد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴۰ ظرفیت راکد از مدار خارج شده وارد مدار تولید شده است اظهار داشت: از نماد بارز این واحدها می توان به کشت و صنعت، فولاد ازنا و آب معدنی گهر اشاره کرد.

غضنفی افزود: کشت و صنعت لرستان نمونه بارز از برون گرایی، مردم محوری و معنای مشخصی از دانش بنیان بودن است.

وی عنوان کرد: در حوزه تامین سرمایه، بانک‌ها با حدودی مواجه بودند و نمی‌توانستند منابع خود را در استان سرمایه‌گذاری کنند و این در حالیست که همه این مشکلات به برکت انتخاب استان بعنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی حل شد و در سال ۹۵ از ۳۷۰۰ میلیارد تومان پیش بینی برای سند اشتغال تاکنون ۳۷۵۰ میلیارد تومان تسهیلات جهت ایجاد اشتغال سرمایه گذاری شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان با اشاره به اینکه در پایان دولت دهم ۱۱۳ هزار بیکار رسمی در لرستان تحویل دولت یازدهم شد بیان کرد: امسال بیش از ۲۲ هزار شغل در مسیر سرمایه گذاری در سند اشتغال با رویکرد درست موجود ایجاد شده که کار بزرگی است.

وی گفت: حدود ۶۶۱ پروژه در سند اشتغال در قالب ۱۶۸ طرح تعریف شده که در حوزه‌های مختلف پیش می رود.

غضنفری تصریح کرد: ما در سال ۹۲ حدود ۶ میلیون تن گندم وارد کردیم و این در حالیست که اکنون ما بیش از ۱ سال ذخیره گندم در استان لرستان داریم.

وی با بیان اینکه لرستان به یک کارگاه عملیاتی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: در سال‌های ۹۱ و ۹۲ حدود ۱۰ درصد اقتصادمان کوچک شد و این در حالیست که اکنون مثبت شده و به رشد ۵ درصد رسیده ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان اظهار داشت: در گذشته استان لرستان بین رتبه‌های ۱ و ۲ بیکاری کشور جابجا می شد و اکنون ۵ رتبه بهبود وضعیت در این راستا داریم.

وی با اشاره به اینکه در شرایط بعد از برجام به بازار بین المللی متصل شده ایم، افزود: تولیدکنندگان ما باید برای افزایش بهره وری و همچنین رقابت عرضه محصولش در دنیا خارج کیفیت را بالا ببرد.

غضنفری با تاکید بر اینکه در تولید محصول باید خلاقیتو نوآوری وجود داشته باشد، عنوان کرد: باید خدمات پس از فروش پاسخگوی نیاز مصرف کننده باشد و همچنین تولیدکنندگان برای استفاده از بازار داخل باید قیمتی را بر روی کالای باکیفیتش قرار دهد که در بازار کشش داشته باشد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

5 (3) image 1 (7) image

یک دیدگاه