تاریخ خبر: ۱۷ اسف ۱۳۹۵
مکاتباتی برای تأمین اعتبار زیرساخت‌های ۲ منطقه روستایی لرستان انجام می‌شود

مکاتباتی برای تأمین اعتبار زیرساخت‌های ۲ منطقه روستایی لرستان انجام می‌شود

لرستان گفت: بنا است مکاتبه‌ای با وزارت نیرو مبنی بر تأمین اعتبار زیر ساخت‌های روستای کمندان ازنا و روستای بخش کوهنانی انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد اصلانی ظهر امروز در جلسه کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در رابطه با تعیین تکلیف وضعیت مردم روستای کمندان ازنا اظهار داشت: آخرین تصمیماتی که برای سد کمندان گرفته شده این است که حد سطح آب را تغییر دهند به گونه‌ای که نیاز به جابه‌جایی روستا نباشد که سیاست وزات نیرو است.

وی افزود: قرار است در کار گروه زیر بنایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در مورد جابه‌جای روستاها دو منطقه مسکونی رودبار در بخش کوهنانی و روستای کمندان با آب نیرو مکاتبه انجام شود.

معاون عمران استاندار لرستان عنوان کرد با بیان اینکه سطح و مکان دقیق از روستاهایی که در دریاچه واقع هستند مشخص می‌شود، افزود: بنیاد مسکن مبادرت به طراحی و جابه‌جایی برای آن قسمتی از روستا که در داخل سد قرار می‌گیرد، می‌کند.

وی بیان کرد: قرار است مکاتبه‌ای با وزارت نیرو مبنی بر تأمین اعتبار برای زیر ساخت‌های مربوطه این روستاها از قبیل مدرسه، مخابرات، خانه بهداشت و راه انجام گیرد.

خاکی‌پور مدیر کل بنیاد مسکن استان لرستان نیز به ساخت دو سد سیمره و کمندان اشاره کرد و گفت: در مسیر سد کمندان، روستای کمندان و در مسیر سد سیمره نیز مجموعه روستای‌های آن نیاز به جابه‌جایی دارند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان لرستان اظهارداشت: در جلسه کارگروه امور زیر بنایی ضرورت جابه‌جایی این روستاها باید به تصویب برسد که شورای برنامه‌ریزی تأمین اعتبار را انجام دهد و ما بتوانیم بر طرح جابه‌جایی و مطالعات را انجام دهیم.

به گزارش تسنیم سد کمندان ازنا باهدف تأمین آب کشاورزی اراضی پایین‌دست، تأمین آب آشامیدنی شهر ازنا و الیگودرز در روستای کمندان احداث شد و با اجرای آن بنا شد مردم ساکن در این روستا جابه‌جا و به مکان دیگری منتقل شوند اما اکنون پس از گذشت بیش از ۱۳ سال مطالبات مردم این روستا به طور کامل پرداخت نشده و زیر ساخت‌های لازم نیست فراهم نشده است.

بحث جابه‌جایی مردم این روستا به پایین دست سد مطرح شد اما مردم انتقال به پایین دست را نپذیرفتند و به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم در این روستا با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و در این راستا هنور وعده‌های مسئولان برای رفع مشکلات این روستا به سرانجام نرسیده است.

انتهای پیام/

R41450/P1336/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

حمزه رضایی برمه زیار image 6 (07)

یک دیدگاه