تاریخ خبر: ۱۷ اسف ۱۳۹۵
بیش از ۷ هزار خانوار از چرخه کمیته امداد استان لرستان خارج شد

بیش از ۷ هزار خانوار از چرخه کمیته امداد استان لرستان خارج شد

هزار خانوار از چرخه کمیته امداد استان لرستان خارج شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جاسم محمدی فارسانی ظهر امروز در دیدار کارکنان کمیته امداد استان لرستان با نماینده ولی فقیه در لرستان که در بیت نماینده ولی فقیه انجام شد اظهارداشت: در بحث اشتغال مددجویان ما در مجموعه کمیته امداد به دنبال اشتغال شرکت و کارخانه نیستیم بلکه در حوزه مشاغل خانگی و مشاغل خرد داریم فعالیت های خود را دنبال می‌کنم.

وی فعالیت ناظران برای اجرای طرح‌های خودکفایی مددجویان اشاره کرد و افزود: ممکن است اشتباهاتی در این مسیر رخ دهد اما با اطمینان می‌توان گفت بیش از ۹۰ درصد از تسهیلات پرداختی به مشاغل خانگی و خرد تبدیل می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان عنوان کرد: بیش از ۴۲ هزار زن سرپرست خانوار از کمیته امداد استان لرستان خدمت می‌گیرند.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در سال آینده ضربه جدی به فقر بزنیم که برای این امر ما آمادگی داریم که ۲۰ هزار شغل و ۳۰هکتار زمین برای ورود به کشت گیاهان دارویی، گلخانه‌ای و دامداری در استان لرستان داشته باشیم.

محمدی فارسانی گفت: کمیته امداد لرستان سال ۹۵ در ایجاد تأمین اشتغال ۱۱۷ درصد تسهیلات بانکی را جذب کرد و در رده استان‌های نخست قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در حوزه مسکن مددجویان گام‌های خوبی برداشته شده است و به ویژه از محل مسکن مهر مازاد در شهر خرم‌آباد، الیگودرز و پلدختر و در سر فصل‌های مختلفی مانند تعمیر، بهسازی، مقاوم سازی و ساخت قسمت‌های جانبی سرویس‌های بهداشتی، اقدامات موثری انجام گرفت به طوری که در این بخش نزدیک به هشت میلیارد تومان برای مسکن مددجویان هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان به فعالیت‌های کمیته امداد لرستان در حوزه معنوی اشاره و خاطر نشان کرد: امسال هزار و ۳۰ نفر از مددجویان استان لرستان در پیاده روی اربعین حسینی حضور یافتند.

وی با بیان اینکه امسال بیش از پنج هزار نفر از مددجویان استان به مشهد مقدس، قم و جمکران اعزام شدند، اظهارداشت: اعزام کاروان‌های کمیته امداد برای کربلای معلی و نجف اشرف امسال نسبت به سال قبل بسیار رشد یافت.

محمدی فارسانی یکی از فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد لرستان را توزیع کتب‌های از قبیل رساله، قرآن و مفاتیح بین خانواده‌های مددجویان دانست و افزود: موضوعات معرفتی در این اداره دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه ماهانه بالغ بر چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان مستمری به مددجویان لرستانی پرداخت می‌شود، عنوان کرد: امسال بر اساس اعلام برنامه پنجم ما باید ۱۰ درصد از خانواده‌های تحت پوشش را از طریق توانمند سازی خارج می‌کردیم که این کار انجام گرفت البته ممکن است به اشتباه مددجویانی به ناحق از چرخه کمیته امداد خارج شده باشد که درخواست آنها در کمیسیون بررسی و درصورت استحقاق می‌توانند در چرخه حمایتی قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان بیان کرد: هفت تا هشت هزار خانواده از تحت پوشش امداد خارج شد که فقط مستمری به آنها پرداخت نمی‌شود و سایر خدمات به آنها ارائه می‌شود.

وی در رابطه با تأمین جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت این نهاد نیز گفت: سال گذشته سه هزار و ۵۰۰ نفر پشت نوبت جهیزیه بودند که از سال ۹۰ تا ۹۴ کمک هزینه جهیزیه نگرفته بودند اما خوشبختانه تا به امروز کمک هزینه جهیزیه به شش هزار و ۶۰۴ نفر با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان پرداخت شده است که هزار و ۳۰۰ جهیزیه با کمک موسسه خیریه حضرت رقیه (س) تأمین شده است.

محمدی فارسانی با بیان اینکه کمیته امداد استان لرستان به هر خانواده نزدیک به شش میلیون جهیزیه آن هم از تولیدات داخلی اهداء کرده است، خاطرشنان کرد: ما در پایان امسال در استان پشت نوبت کمک جهیزیه نخواهیم داشت.

وی پیگیری برنامه سوء تغذیه چهار هزار کودک زیر شش سال را یکی دیگر از برنامه‌های انجام شده دانست و اظهارداشت: امسال دو هزار خانه روستایی لوله کشی گاز انجام شد و امیدواریم در این مسیر با سرعت بیشتری پیش برویم.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان افزود: کمیته امداد استان لرستان امسال بالغ ۳۵ میلیارد تومان کسب درآمد داشته است که بخش عمده‌ای در اکرام، صدقات و سر فصل های دیگر جشن عاطفه ها و نیکوکاری بوده است.

انتهای پیام/

R41450/P1336/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه