تاریخ خبر: ۱۷ اسف ۱۳۹۵
اداره استاندارد تجهیزات پارک‌های خرم‌آباد را تایید فنی کند

اداره استاندارد تجهیزات پارک‌های خرم‌آباد را تایید فنی کند

معاون استاندار لرستان گفت:اداره استاندارد استان لرستان بازرسی از تجهیزات پارک‌های خرم‌آباد به عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد اصلانی عصر امروز در جلسه کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در ارتباط با موتورخانه‌ها ممکن است مبانی نظری و طراحی اولیه غلط باشد زیرا بسیاری از این طراحی‌ها بر مبنای استانداردهای ۲۰ سال پیش طراحی شده که پاسخگوی مبانی فنی امروزه نیست و باید مورد بررسی واقع شود.

وی افزود: متأسفانه در فرهنگ ساخت و ساز ما در برخی موارد موتورخانه‌ها را به بدترین نقطه انتقال می‌‌دهند در حالی که موتورخانه باید در نقطه بسیار خوبی قرار گیرد تا از نظر تهویه هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشد.

معاون عمران استاندار لرستان با بیان اینکه جهت کنترل رفع نواقص باید از بازرسان استفاده کنیم، عنوان کرد: ما برای رفع نقص و بهینه کردن موتورخانه‌ها باید از شرکت‌های تأسیساتی اجرایی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: ابتدا باید شرکت‌های تأسیساتی توسط موسسه استاندارد توجیه شوند که پس از بازرسی دستگاه‌های استان نواقص موتورخانه را بیان کرده و راهکارهای آن را بیان کنند.

اصلانی با بیان اینکه موسسه استاندارد و ما به دنبال کاهش مصرف انرژی هستیم، گفت: ایران کشوری است که مصرف انرژی بسیار بالایی نسبت به دیگر کشورها دارد زیرا به دلیل ارزان بودن انرژی قدر آن را نمی‌دانیم.

وی تصریح کرد: کمیته‌ای متشکل از تعزیزات، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اصناف و استاندارد لرستان تشکیل شود و به توافق برسند که تمکین کنند سالانه ترازوها را کالیبره و بررسی کنند.

معاون عمران استاندار لرستان خاطرنشان کرد: هنگامی که مهندس تأسیسات برقی قصد دارد گزارش مرحله نهایی خود را به سازمان نظام مهندسان ارسال کند باید تائیدیه موسسه استاندارد را در رابطه تایید آسانسور داشته باشد که این امر جز الزامات ارسال گزارش پایان کار ما است.

وی با بیان اینکه شهربازی‌ها در فصل زمستان کارکرد ندارند، اظهار داشت: متولی شهربازی‌ها و شهرداری‌ها هستند و باید تأییدیه استاندارد وسایل بازی را موسسه استاندارد صادر کند.

اصلانی خطاب به مدیر کل استاندارد لرستان عنوان کرد: شهرداری خرم‌آباد تجهیزاتی را در پارک نصب کرده و درخواست دارد که بازرس استاندارد آمده و آن را بررسی کند و سپس پاسخ تأیید و یا عدم تایید آن را به شهرداری بازگو کند.

وی افزود: درصورتی که موسسه استاندارد لرستان پس از گذشت یک هفته به شهرداری پاسخ ندادند مسئولیت برعهده موسسه استاندارد است.

انتهای پیام/

R41450/P1377/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 139402031245348425156094 8 (8) 8 (6)

یک دیدگاه