تاریخ خبر: ۱۸ اسف ۱۳۹۵
۲۱۹ پروژه در حوزه بهداشت و درمان لرستان با مشارکت خیران اجرایی می‌شود

۲۱۹ پروژه در حوزه بهداشت و درمان لرستان با مشارکت خیران اجرایی می‌شود

دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۲۱۹ پروژه در سطح استان در حوزه بهداشت و درمان با مشارکت خیران اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازسلسله،نادر همتی عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان سلسله با اشاره به برگزاری کنگره ملی سلامت در تهران، اظهار داشت: در این کنگره استاندار لرستان به‌عنوان یکی از سه استاندار برتر در حوزه بهداشت و درمان معرفی شد و از رئیس‌جمهور لوح تقدیر دریافت کرد.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به سازمان‌های برون بخشی و مشارکت‌های مردمی در حوزه بهداشت و درمان، افزود: سال گذشته استان لرستان درزمینهٔ جلب مشارکت‌های مردمی توانست در کشور رتبه دوم را به خود اختصاص دهد و با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه‌های سال ۹۵ در حوزه سلامت، انتظار می‌رود که در سال ۹۶ نیز با یک پله صعود نخستین استان کشور در زمینهٔ جلب مشارکت‌های مردمی در حوزه بهداشت و درمان باشیم.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در امور مشارکت‌ها اجتماعی در رابط با تشکیل مجمع خیرین حوزه سلامت در تمامی شهرستان‌های استان، عنوان کرد: تشکیل مجمع خیرین سلامت یکی از اقدامات مفید و سازنده‌ای بود که اولین بار در لرستان اجرایی شد و به‌صورت کشوری درآمد که هم‌اکنون شهرستان‌های بروجرد وازنا در استان از کارنامه خوبی در این بخش برخوردار هستند.

وی با اشاره به ظرفیت های خوب شهرستان سلسله در بحث خیران بیان کرد: شهرستان سلسله نیز می‌تواند با شناسایی و جلب مشارکت‌های خیران داخل و خارج از کشور از این ظرفیت عظیمدر راستای بهره‌مندی بیشتر از خدمات حوزه بهداشت و درمان گام‌های مؤثری بردارد.

همتی به جذب ۷۰۰ میلیارد تومانی مشارکت‌های اجتماعی در سال ۹۵ در استان اشاره و تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌های منعقدشده نیز ۲۱۳ میلیارد تومان برای سال آینده برآورد شده که امیدواریم شهرستان سلسله نیز از این ظرفیت‌های مردمی برای ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهرستان منتفع شود از طرفی ۲۱۹ پروژه در سطح استان در حوزه بهداشت و درمان با مشارکت خیرین اجرایی می‌شود.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به وجود ۱۰۰ هزار مترمربع فضای بهداشتی و درمانی معطل‌مانده در سطح استان، خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای مقررشده که ۵۰ درصد هزینه احداث این فضاها توسط دولت، ۱۰ درصد توسط دانشگاه علوم پزشکی لرستان و ۴۰ درصد نیز توسط مشارکت‌های مردمی تأمین شود.

وی با بیان اینکه در هر شهرستان نیز به فراخور نیازی که داشته باشند، پروژه‌هایی تعریف‌ شده اظهارداشت: در شهرستان سلسله نیز ۱۳ پروژه در حوزه بهداشت و درمان با متراژ ۵ هزار و ۳۹۲ مترمربع، با اعتباری بالغ‌بر ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و اشتغال‌زایی ۳۵۰ نفر پیش‌بینی‌شده است.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تأکید بر آماده بودن زمین موردنیاز برای احداث این پروژه‌ها و تخریب فضاهای تخریبی که نیاز به بازسازی دارند، افزود: این پروژه‌ها به‌صورت هم‌زمان کلنگ‌زنی شده و با سپردن به یک شرکت پیمانکاری توانمند در صورت آماده بودن شرایط پیش‌بینی می‌شود که ظرف مدت ۱۲ ماه به بهره‌برداری برسند.

وی بابیان اینکه با احداث این مراکز بهداشتی و درمانی تا ۳۰ سال آینده نیاز به احداث خانه بهداشت و مرکز بهداشت نخواهیم داشت، عنوان کرد: محقق شدن این امر یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید است که در این برهه از زمان اتفاق خواهد افتاد.

همتی از پیگیری برای خرید تجهیزات پزشکی موردنیاز بیمارستان امام خمینی(ه) سلسله نیز خبر داد و بیان کرد: امیدواریم که تا پایان سال ۹۶ تجهیزات پزشکی موردنیاز ازجمله ام آر آی برای بیمارستان سلسله فراهم شود.

قدرت‌الله فلاح‌نژاد فرماندار سلسله نیز با اشاره به اینکه توجه به مشکلات مربوط به حوزه بهداشت و درمان همواره از اهمیت خاصی برخوردار است، تصریح کرد: به‌رغم اقدامات مفید و ارزنده دولت تدبیر و امید در رابطه با بهداشت و درمان، شهرستان ۸۰ هزارنفری سلسله تنها دارای ۵۰ تخت بیمارستانی فعال است.

وی مهم‌ترین مشکلات شهرستان در حوزه بهداشت و درمان به احداث و تجهیز خانه‌های بهداشت، احداث پایگاه‌های اورژانس بین جاده‌ای و ساختمان مرکز بهداشت و درمان شهرستان دانست و گفت: بیمارستان شهرستان در برخی شاخه‌ها با کمبود پزشک متخصص مواجه است که استاندار لرستان در سفر اخیر خود برای برطرف کردن مشکلات موجود قول مساعد داده است.

فرماندار سلسله با اشاره به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان، خاطرنشان کرد: احداث سه پایگاه اورژانس و پنج خانه بهداشت ازجمله پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان در بخش بهداشت و درمان هستند که برابر بازه زمانی مشخص‌شده در حال انجام هستند.

وی با اشاره به وجود مشکلات و کمبودهایی در حوزه بهداشت و درمان و لزوم مساعدت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی برای برطرف کردن مشکلات موجود، اظهارداشت: اگر به دنبال توسعه متوزان هستیم باید مشکلات تمامی شهرستان‌ها به‌صورت متوازن برطرف شود تا شاهد رشد و توسعه در تمام استان باشیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

8 (6) image image 8 (3)

یک دیدگاه