تاریخ خبر: ۱۹ اسف ۱۳۹۵
ضعف سرمایه‌های اجتماعی در استان لرستان سبب چالش جدی در استان می‌شود

ضعف سرمایه‌های اجتماعی در استان لرستان سبب چالش جدی در استان می‌شود

استاندار لرستان با تأکید به اینکه سرمایه‌های اجتماعی لرستان باید تقویت شوند گفت: ضعف سرمایه‌های اجتماعی در لرستان سبب چالش جدی در استان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان لرستان که با حضور استانداران ادوار لرستان برگزار شد با تأکید به اینکه دانشگاه‌های استان با توسعه و پیشرفت فاصله‌ دارند اظهار داشت: معتقدیم که اگر دانشگاهیان به کمک توسعه نیایند، اصطکاک هزینه در توسعه افزایش می‌یابد که این سبب کند شدن روند رشد و پیشرفت می‌شود.

وی افزود: وجود بیش از ۱۰۴ هزار دانشجو برای استان یک فرصت به شمار می‌آید، اما چنانچه فکری به حال اشتغال آن‌ها در آینده نشود این فرصت به مشکل و چالش تبدیل می‌شود.

استاندار لرستان با اشاره به خصوصی‌سازی در راستای اصل ۴۴ عنوان کرد: ما باید بخش خصوصی واقعی را پیدا کنیم، زیرا در اصل ۴۴ خصوصی‌سازی‌های خطرناکی انجام گرفت که سبب بی‌اعتمادی مردم شد.

وی بابیان اینکه استان لرستان در مسیر کریدور شمال به جنوب و همچنین شرق به غرب قرار دارد، بیان کرد: اشتغال حوزه خدمات در استان به‌صورت مدرن نیست و تاکنون اشتغال‌های پایداری در این زمینه به وجود نیامده است.

بازوند با تأکید به اینکه سرمایه‌های اجتماعی استان باید تقویت شوند، تصریح کرد: اگر سرمایه‌های اجتماعی ضعیف باشند سبب به وجود آمدن چالش جدی در استان می‌شود بنابراین باید تلاش شود که از اتوبان اقتصادی حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: عبور از کشاورزی سنتی، معیشتی تا رسیدن به کشاورزی صنعتی و توجه به برون‌گرا بودن اقتصاد یعنی استفاده از سرمایه‌های خارجی از جمله راه‌های رسیدن استان لرستان به توسعه است.

استاندار لرستان با اشاره به مهاجرت ۲۰ هزارنفری استان‌های زاگرس میانی گفت: جنگل‌های زاگرس یک پروژه ملی است که توجه ویژه‌ای را می‌طلبد.

وی بابیان اینکه برای رسیدن به توسعه نباید به منابع دولتی تکیه شود، اظهار داشت: نقدینگی زیادی در کشور وجود دارد که جذب این سرمایه‌ها از هنر مدیران استان است.

بازوند به بیش از ۷۰ اختیار تفویض شده به مدیران استانی از سوی وزیران اشاره کرد و افزود: متأسفانه هنوز به مدیران بانک‌های استان اختیارات واگذار نشده‌اند، باید دانست که در استانی که نگرانی شدیدی در زمینهٔ اشتغال و اقتصاد وجود دارد، نمی‌شود مدیران بانک‌های آن اختیار نداشته باشند.

انتهای پیام/

R41450/P1357/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

8 (6) image 6 (2) صفی خانی

یک دیدگاه