تاریخ خبر: ۱۹ اسف ۱۳۹۵
شعب ویژه‌ای برای برخورد با متجاوزان به عرصه‌های طبیعی در لرستان اختصاص یافت

شعب ویژه‌ای برای برخورد با متجاوزان به عرصه‌های طبیعی در لرستان اختصاص یافت

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان گفت: شعب ویژه‌ای در مجموعه‌های قضایی استان لرستان برای برخورد با قاطع و بازدارنده با متخلفان و متجاوزان عرصه‌ها و ذخایر منابع طبیعی اختصاص‌یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری لرستان جعفر بدری در همایش حامیان محیط‌زیست و منابع طبیعی که در رصدخانه کاسین بام لرستان برگزار شد، اظهارداشت: حفاظت از منابع طبیعی وظیفه‌ای فرا سازمانی است و مردم ومسئولان در حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی به‌عنوان میراث نسل‌های آینده مسئول‌اند.

وی افزود: اینکه ما تصور کنیم تنها برخی سازمان‌ها متولی حفاظت از محیط‌زیست هستند و به دیگران ارتباطی ندارد فکر اشتباهی است زیرا عدم وجود نیروی انسانی و تجهیزات کافی در سازمان‌های متولی حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی می‌طلبد همگان به‌عنوان همیاران محیط‌زیست در عرصه پاسداشت این میراث گران‌قدر کوشا باشند.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته یکی از شاخص‌های توسعه نگهداشت محیط‌زیست به‌عنوان بستر توسعه محسوب می‌شود، عنوان کرد: حمایت تمام‌قد دستگاه قضایی استان و سازمان‌های تابعه از محیط‌زیست و منابع طبیعی به شکلی است که استان لرستان به‌ عنوان استانی پیشرو در حفاظت از محیط‌زیست باشد تا جایی که لرستان به‌عنوان پایتخت اکوتوریسم و طبیعت‌گردی کشور مطرح است.

وی بیان کرد: دقت و سرعت عمل در برخورد با قاطع و بازدارنده با متخلفان و متجاوزان عرصه‌ها و ذخایر منابع طبیعی به طور یقین میدان را برای سوداگران منابع طبیعی تنگ می‌کند که در این رابطه خوشبختانه در مجموعه‌های قضایی استان لرستان شعب ویژه‌ای برای این منظور اختصاص‌یافته است و به‌تمامی قضات تجدیدنظر استان نیز تأکید شده است تا در حمایت قضایی از محیط‌زیست تمام توان خود را اعمال کنند.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

فتحی بیرانوند 5 (6) image image

یک دیدگاه