تاریخ خبر: ۲۱ اسف ۱۳۹۵
۳۵ درصد از جمعیت لرستان در سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌ای زندگی می‌کنند

۳۵ درصد از جمعیت لرستان در سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌ای زندگی می‌کنند

مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: ۳۵ درصد از جمعیت لرستان در سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌ای زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، اسدالله حیدری عصر امروز در پنجمین نشست شورای مدیران منطقه ۶ سازمان بهزیستی کشور که در دانشگاه علمی و کاربردی بهزیستی اراک برگزار شد با اشاره به مسائل اجتماعی اظهار داشت: هنوز نگاه منسجم استراتژیک مبتنی تحقیق و برنامه در بهزیستی وجود ندارد و به‌رغم وقوع پدیده‌های نوظهور هنوز هم رویکرد این سازمان در مقابله با آسیب‌‌های اجتماعی همان رویکرد سنتی است و به‌تازگی به سمت رویکرد جدید پیش می‌رویم.

وی افزود: در مقابله با آسیب‌های اجتماعی نوظهور نیاز به اقدامات عالمانه در قالب پکیج است که باید با رویکرد نرم‌افزاری در کنار توجه به مکان‌های حاشیه‌ای پیش رفت و بیشتر مردم آن منطقه مدنظر باشد تا اینکه این مناطق را به لحاظ مکانی مورد توجه قرار دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان تصریح کرد: اگر بخواهیم این سیکل معیوب ناآگاهی، فقر، بی‌سوادی و فساد را از بین ببریم باید دنبال توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر به ویژه افراد ساکن در مناطق حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی باشیم.

حیدری بیان کرد: با واگذاری فعالیت‌ها به بخش غیردولتی به ویژه در استان‌های محروم مخالف هستیم زیرا در خیلی از استان‌های محروم این توان وجود ندارد و حتی این واگذاری می‌تواند مشکلات دیری را به‌همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: ۳۵ درصد از جمعیت لرستان در سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌ای زندگی می‌کنند و مساحتی معادل دو هزار و ۲۵ هکتار از لرستان که برابر ۱۵ درصد از مساحت این استان می‌شود را بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمیی تشکیل می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان عنوان کرد: در برخی موارد یک‌سری مسائل و روندهای کاری نادرست سبب نامطلوب بودن ارائه خدمات می‌شود برای مثال در مواردی شاهد بدرفتاری با سالمندان بودیم که برخورد کرده و افراد خاطی را اخراج کرده‌ایم اما اداره کار به‌سبب جریمه دوباره آن افراد را به کار خود برگردانده است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

1 (2) image image

یک دیدگاه