تاریخ خبر: ۲۳ اسف ۱۳۹۵
کارگران ساختمانی لرستان برای برقراری بیمه در سامانه ثبت نام کنند

کارگران ساختمانی لرستان برای برقراری بیمه در سامانه ثبت نام کنند

سخنگوی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی لرستان گفت:کارگران ساختمانی لرستان که تاکنون نتوانسته‌اند از مزایای بیمه بهره‌مند شوند جهت ثبت نام به سامانه رفاه کارگران ساختمانی مراجعه کنند.

میثم ذلقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با طرح بیمه کارگران ساختمانی اظهارداشت: آن دسته از کارگرانی که تاکنون نتوانسته‌اند از مزایای بیمه بهره‌مند شوند جهت ثبت نام به سامانه رفاه کارگران ساختمانی مراجعه کرده تا از خدمات بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شوند.

وی افزود: بیمه تنها شامل کسانی می‌شود که در سامانه ثبت نام کرده و در تخریب، ساخت و ساز مستقیم صنعت ساختمانی مشغول به کار باشند.

سخنگوی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی لرستان عنوان کرد: بیشترین پوشش کارگران ساختمانی در کشور متعلق به استان لرستان است اما متأسفانه بالاترین میزان درصد بیکاری نیز در این استان دیده می‌شود.

وی بیان کرد: از مجموع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی درخواست می‌شود تخصیص سهمیه ویژه‌ای برای برقراری بیمه این قشر زحمت کش، از سازمان تأمین اجتماعی داشته باشند چرا که این کارگران بیشترین آمار حوادث ناشی از کار را به خود اختصاص داده‌اند و لازم است به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی بیشتر از تسهیلات و خدمات این سازمان استفاده کنند.

ذلقی گفت: از کارفرمایان در خواست می‌شود ضمن پرداخت به موقع دستمزد این قشر تلاشگر از بکارگیری اتباع بیگانه در کلیه مشاغل خودداری کنند.

سخنگوی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی لرستان تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه مغایرت با درخواست فوق و بدون مجوز، برابر قوانین و مقررات با کارفرمایان از طریق دستگاه قضایی برخورد می‌شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه