تاریخ خبر: ۲۴ اسف ۱۳۹۵
آتش‌سوزی منزل مسکونی بروجرد یک کشته و یک مجروح برجای گذاشت

آتش‌سوزی منزل مسکونی بروجرد یک کشته و یک مجروح برجای گذاشت

معاون عملیات آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد گفت: آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی در روستای تپه مولا شهرستان بروجرد یک کشته و یک مجروح برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیمخرم‌آباد، نادر موسیوند اظهارداشت: شب گذشته براثر آتش‌سوزی در یک‌منزل مسکونی در روستای تپه مولا بخش مرکزی شهرستان بروجرد یک نفر کشته و یک نفرمجروح شد.

وی با اشاره به اینکه شدت آتش‌سوزی سبب ریزش ساختمان شده است، افزود: با حضور مأموران ایستگاه مرکزی آتش‌نشانی شهرستان بروجرد به محل حریق مهار شد و هم اکنون علت این حادثه توسط کارشناسان آتش‌نشانی در دست بررسی است.

نمایشگاه عکس «روایت عاشقی» در خرم‌آباد برپا می‌شود

اعظم روانشاد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم‌آباد از برپایی نمایشگاه عکس با عنوان «روایت عاشقی» در این شهرستان خبر داد.

وی با اشاره به برنامه‌های این اداره به مناسبت بزرگداشت هفته شهدا در خرم‌آباد گفت: برپایی نمایشگاه عکس با عنوان «روایت عاشقی» یکی از این برنامه‌ها است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم‌آباد عنوان کرد: این نمایشگاه امروز سه‌شنبه ساعت ۱۰ صبح در مجتمع فرهنگی و هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم‌آباد برپا می‌شود.

وی از برگزاری محفل شعر بعد از مراسم افتتاح این نمایشگاه عکس خبر داد و بیان کرد: هم‌زمان با نماز مغرب و عشاء محفل انس با قرآن در مسجد علوی خرم‌آباد برگزار می‌شود.

روانشاد تصریح کرد: این برنامه‌ها با همکاری سازمان بسیج هنرمندان و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان برگزار می‌شود.

دانشگاه لرستان، تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه برلین منعقد می‌کند

محمد فیضیان معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان اظهارداشت: تفاهم‌نامه‌ای بین این دانشگاه با دانشگاه برلین با موضوع رشته‌های علوم پایه تنظیم‌شده است.

وی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه برلین تنظیم کرده‌ایم و نهایی شدن آن، منوط به سفر به آلمان است، افزود:این قرارداد در رابطه با رشته‌های علوم پایه از قبیل فیزیک، زیست، ریاضیات و نانو است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان عنوان کرد: هدف ما این است که پس از قطعی شدن این تفاهم‌نامه، از قابلیت‌های استان همچون گیاهان دارویی و صنعت سنگ استفاده شود.

وی تصریح کرد: این قرارداد، پیامدهای مثبتی برای استان به دنبال دارد و باید آموزش و پژوهش را از علوم پایه به سمت دام و گیاهان دارویی تسری دهیم چراکه آلمان، یکی از قطب‌های گیاهان دارویی دنیاست.

فیضیان خاطر نشان کرد: این تفاهم‌نامه می‌تواند در اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی استان، تأثیر بسزایی داشته باشد.

انتهای پیام/

R41450/P1336/S6,72/CT12

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه