تاریخ خبر: ۲۵ اسف ۱۳۹۵
معتادان متجاهر بهبود‌یافته لرستان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرامی‌گیرند

معتادان متجاهر بهبود‌یافته لرستان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرامی‌گیرند

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان لرستان‌ گفت: پیگیری‌هایی در حال انجام است تا معتادان متجاهر شهر خرم‌آباد و بروجرد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا می‌گیرند.

رحمان قلاوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور استاندار لرستان برای آموزش معتادان متجاهر سطح شهر برگزار شد مباحثی مطرح شد تا در این بخش یک سری از دستگاه‌های اجرایی استان اقدامات ضربتی انجام دهند.

وی افزود: برای بررسی‌های لازم در این بخش باهمراهی دستگاه‌هایی از جمله بهزیستی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شورای مبارزه با مواد مخدر استان، کمیته امداد و صندوق کارآفرینی امید از دو مجتمع نگهداری معتادان متجاهر خرم‌آباد بازدید به عمل آمد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان لرستان عنوان کرد: با هم‌فکری دستگاه‌های مذکور مصوب شد که به استاندار لرستان پیشنهاد داده شود تا فضای کشاورزی که در اختیار مجتمع نور است برای راه‌اندازی یک مجتمع آموزشی در اختیار قرار گیرد تا برای افرادی که در آنجا نگه‌داری می‌شوند به‌عنوان مرکز شتاب‌دهی اشتغال، اشتغال‌زایی ایجاد شود.

وی بیان کرد: مصوبه دیگر این بود که با هماهنگی شهرداری کسانی که بیماری حاد عفونی ندارند امکانات نقلیه‌ای برای تردد آن‌ها در نظر گیرد تا برای آموزش به مراکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کنند.

قلاوند بابیان اینکه آمار اعتیاد در دو شهرستان خرم‌آباد و بروجرد بیشتر از سایر شهرستان‌ها است، گفت: بنا شد در بحث آموزش روی این دو شهرستان تمرکز شود تا آمار اعتیاد در این دو شهرستان کاهش یابد.

وی تصریح کرد: ازآنجاکه موضوع مواد مخدر یکی از آسیب‌های اجتماعی است بنا شد تا از خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد دعوت شود تا از ظرفیت آن‌ها در این بخش استفاده شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان لرستان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های شغلی که در استان وجود دارد مقرر شد از ظرفیت طرح تکاپو برای اشتغال معتادان متجاهر استفاده شود.

وی افزود: در این جلسه مصوب شدتا با سازمان تأمین اجتماعی این موضوع مطرح شود که معتادان متجاهری که مشکل اولیه آن‌ها برطرف شد پس از بحث آموزش تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند.

قلاوند عنوان کرد: یکی دیگر از موضوعات مطرح‌شده این بود که با پیمانکاران و خیران استان هماهنگی‌هایی انجام شود تا پس از بهبود و آموزش معتادان زمینه اشتغال تعدادی از آن‌ها را فراهم کنند.

انتهای پیام/

R41450/P1361/S6,72/CT1

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 2 (4) 5 (9) image

یک دیدگاه