تاریخ خبر: ۲۵ اسف ۱۳۹۵
ظرفیت‌ روستاهای لرستان برای توسعه گردشگری در استان به کار گرفته شود

ظرفیت‌ روستاهای لرستان برای توسعه گردشگری در استان به کار گرفته شود

معاون استاندار لرستان گفت: روستاهای لرستان به دلیل داشتن ظرفیت‌های گوناگون با آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی می‌توانند در صنعت گردشگری استان پیشتاز شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد اصلانی شامگاه چهارشنبه در همایش بانوان شاغل در حوزه دهیاری‌ها، شوراها، بخشداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری لرستان بابیان اینکه روستا یک کانون زیستگاهی است که معیشت اغلب ساکنان آن بر کشاورزی، باغداری، دامپروری و پرورش ماهی است اظهار داشت: استان لرستان دارای ظرفیت‌های بسیار دیگری همانند صنعت گردشگری است که می‌توان آن را از دیگر مؤلفه‌های روستاهای استان نام برد.

وی افزود: دهیاران و اعضای شورای روستاها می‌توانند با همدلی و همگامی به شناسایی ظرفیت‌ها و داشته‌های روستاهای خود بپردازند و برای رسیدن به توسعه روستا و نتیجه مطلوب برنامه سالیانه‌ای را تنظیم کنند.

معاون عمران استاندار لرستان با اشاره به وجود سه هزار کیلومتر رودخانه در لرستان عنوان کرد: این رودخانه‌ها جای بسیار مناسبی برای پرورش ماهی‌های سرد آبی همانند قزل‌آلا است که روستائیان می‌توانند با سپری کردن دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی بر مهارت پرورش ماهی تسلط یابند.

وی بیان کرد: روستائیان می‌توانند ماهی‌های تولیدشده خود را به‌صورت بسته‌بندی در بازار عرضه کنند و این روش سبب ایجاد اشتغال‌زایی و بهبود وضعیت اقتصاد و معیشت خانواده خواهد شد.

اصلانی با تأکید به اینکه زرق‌وبرق‌های شهری برای توریست‌ها جذابیت ندارند، تصریح کرد: گردشگران به دنبال ارزش‌های آداب و روسوم و سنت‌های مناطق هستند و روستاهای لرستان به دلیل داشتن ظرفیت‌های گوناگون با آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی می‌توانند در صنعت گردشگری پیشتاز شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد دولت یازدهم در حوزه عمرانی پرداخت و خاطرنشان کرد: یکی از زیرساخت‌های توسعه پایدار در هر جامعه حمل‌ونقل است که در این راستا راه‌آهن خرم‌آباد- بروجرد- دورود به طول ۱۳۵ کیلومتر و آزادراه خرم‌آباد- بروجرد به طول ۱۳۵ کیلومتر در حال اجرا است.

معاون عمران استاندار لرستان به توسعه فرودگاه خرم‌آباد و افزایش و ارتقای پهنای باند آن اشاره کرد و گفت: با توسعه کمی و کیفی فرودگاه خرم‌آباد اکنون هرگونه هواپیمایی قادر به نشستن در آن است.

اصلانی با اشاره به وجود پلی باستانی معروف به پل شکسته در مرکز استان اظهار داشت: برای اینکه این محل به مکانی گردشگری و تفرج‌گاهی تبدیل شود تمام پل‌های باستانی استان در مقیاس کوچک به‌طور مینیاتوری در پارک شاپوری احداث‌شده‌اند و به‌زودی دریاچه بزرگ آن نیز آبگیری می‌شود.

وی افزود: تعیین تکلیف برخی از هتل‌های استان و ساخت برج امید از دیگر اقدامات دولت یازدهم در حوزه عمرانی در استان لرستان است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image IMG_6693 image image

یک دیدگاه