تاریخ خبر: ۲۵ اسف ۱۳۹۵
سالانه ۵ هزار میلیارد تومان برای برطرف کردن مشکل بیکاری لرستان نیاز داریم

سالانه ۵ هزار میلیارد تومان برای برطرف کردن مشکل بیکاری لرستان نیاز داریم

استاندار لرستان گفت: برای برطرف کردن مشکل بیکاری در لرستان سالانه باید ۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند امشب در همایش بانوان شاغل در حوزه دهیاری‌ها، شوراها، بخشداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری لرستان به بیان عملکرد دولت یازدهم در استان پرداخت و اظهار داشت: دولت یازدهم در شرایط سختی که کشور از نظر سیاست‌های خارجی و حوزه‌های اقتصادی داخلی وضعیت خوبی نداشت، کار خود را آغاز کرد.

وی افزود: بعد از برجام در کشور اتفاقات خوبی رخ داد و کشورهای اروپایی بدون اعتنا به آمریکا طی رفت و آمدهای خود به ایران سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام دادند.

استاندار لرستان با اشاره به سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومانی شرکت هلندی در گلخانه‌ای به مساحت ۵۰ هکتار در لرستان عنوان کرد: بعد از برجام تجهیزات فولاد ازنا به مبلغ ۱۹۶ میلیون دلار وارد استان شد و اکنون ۲۱۰ نفر مهندس و تکنسین در این کارخانه مشغول به کار هستند.

وی با تأکید به اینکه بنده چالش‌ها، مشکلات، آسیب‌ها، ظرفیت‌ها و داشته‌های لرستان را به خوبی می‌شناسم، بیان کرد: دولت یازدهم به لرستان توجه ویژه‌ای دارد و مسئولان کشوری در ترددهای خود به این استان مشکلات آن را به گوش هیئت دولت می‌رسانند.

بازوند تصریح کرد: تولید ۲۵ هزار مگاوات برق در برنامه ششم توسعه توسط سرمایه‌گذاری دولتی و بخش خصوصی پیش‌بینی شده است که از پنج هزار مگاوات تعهد دولت، هزار مگاوات آن در لرستان سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی از مجتمع کشت و صنعت خرم‌آباد، شرکت پارسیلون، کارخانه چرم و پوست و صنایع غذایی دورود به عنوان خصوصی‌سازی‌های ناموفق استان در سال‌های پیش نام برد و خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم کارهای خوبی همانند دائمی شدن دریاچه کیو، تعیین تکلیف شرکت پارسیلون، احداث چهار پل در شهر خرم‌آباد و احیاء مجموعه کشت و صنعت بعد از ۱۵ سال در استان انجام گرفته شده است.

استاندار لرستان با تأکید به اینکه لرستان علی‌رغم داشتن آب فراوان و خروجی سالیانه ۱۱ میلیارد متر مکعب گفت: در سال‌های گذشته تنها ۲۰ میلیون متر مکعب از آب‌های استان جمع‌آوری می‌شده است اما در دولت تدبیر و امید با احداث سه سد اکنون حجم ذخایر مخازن آبی استان ۲۰۰ میلیون متر مکعب است.

وی با اشاره به معظل بیکاری و قرار گرفتن لرستان در بین پنج استان‌ بیکار کشور اظهار داشت: علی‌رغم اینکه استان دارای ظرفیت‌ها و جاذبه‌های فراوان و خوبی است اما در سال ۹۲ دارای ۱۱۳ هزار نفر بیکار بوده است.

بازوند افزود: به‌طور متوسط سرانه هر شغل ۲۰۰ میلیون تومان است و از طرف دیگر برای برطرف کردن مشکل بیکاری استان باید سالیانه پنج هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه سرمایه جریان سیال است، عنوان کرد: باید برای جذب سرمایه‌گذاری موانع نرم‌افزاری همانند نداشتن فرهنگ کار، خودباوری و اعتماد به نفس و همچنین موانع سخت‌افزاری مانند مشکلات زیرساختی استان را برطرف کرد.

انتهای پیام/

R41450/P1384/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه