تاریخ خبر: ۲۶ اسف ۱۳۹۵
بیش از ۷۱ هزار شغل در استان لرستان ایجاد شد

بیش از ۷۱ هزار شغل در استان لرستان ایجاد شد

معاون استاندار لرستان گفت: ۷۱ هزار و ۸۵۷ شغل از ابتدای دولت یازدهم تاکنون در استان لرستان ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهرداد غضنفری چهارشنبه شب در نشست مدیران کل و مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی لرستان که در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: بر اساس آسیب‌شناسی که از وضعیت استان انجام شد مشکل اصلی استان بحث اقتصاد و بیکاری بود که برای حل این مشکل برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدتی در ذیل سند آمایش، سند اشتغال و سند اقتصاد مقاومتی در استان تدوین شد.

وی اولین برنامه کوتاه‌مدت اجر شده را احیاء ظرفیت‌های راکد و حفظ اشتغال موجود در استان دانست افزود: در بحث رونق تولید سهمیه ابلاغی به استان احیاء ۳۰۴ واحد نیمه تکمیل و راکد استان بود که با یک اعتبار ۴۰۵ میلیارد تومانی در سامانه رونق تولید ۳۲۷ واحد و با واحدهایی که مستقیماً توسط بانک‌ها تزریق تسهیلات صورت گرفت ۶۹۲ واحد از این وضعیت خارج شد.

معاون استاندار لرستان عنوان کرد: از این میزان ۱۴۰ واحد ۱۰۰ درصد تعطیل بود که اعتباری بالغ بر ۵۶۷ میلیارد تومان هزینه شد که به لحاظ درصد تحقق نسبت به سهمیه تخصیصی رتبه سوم را در کشور کسب کردیم.

غضنفری به برگزاری جلسات ستاد تسهیل جهت رفع موانع تولید در لرستان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۵ تاکنون ۱۷۲ جلسه با بیش از ۷۲۱ مصوبه در استان برگزار شد که ۴۳۱ مورد آن اجرایی شد.

وی میزان صادرات استان لرستان را ۲۰۲ میلیون دلار برشمرد و خاطرنشان کرد: در حوزه صادرات رشد ۲۵ درصدی نسبت به سال گذشته داشتیم درحالی‌که هدف‌گذاری ما یک رشد ۱۲ درصدی بود و واردات استان دو درصد کاهش یافت.

معاون استاندار لرستان به احیاء صنایع غذایی گهر، فولاد ازنا، بایر افلاک، گلخانه دیناروند اشاره کرد و اظهار داشت: کارخانه پارسیلون خرم‌آباد با همت استاندار و همراهی وزیر کشور، صنعت و معدن و دستگاه‌های اجرایی به سرانجام رسید که به‌زودی اخبار نهایی آن اعلام می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون آمار بیکاری از ۱۱۳ هزار نفر که از انتهای دولت گذشته انباشته‌شده بود به ۸۷ هزار نفر رسیده است و این در شرایطی است که هرساله یک جمعیت جویای کار به آن افزوده می‌شود.

غضنفری عنوان کرد: از ۱۱۳ هزار نفر بیکاری دپو شده دولت قبل تا پایان سال ۹۵ حدود ۴۶ هزار و ۱۲۸ نفر جدید جویای کار به این جمعیت اضافه شد و درمجموع آمار به ۱۶۰ هزار نفر بیکار رسید.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین آمار رسمی و ثبت در سامانه ۷۱ هزار و ۸۵۷ شغل در استان ایجادشده به‌طوری‌که ۲۵ هزار نفر از انباشت بیکاری کاهش‌یافته است.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: بانک‌های استان لرستان امسال از دو هزار و ۱۲۰ میلیارد تعهد خود به دو هزار و ۷۵۵ میلیارد تومان تحقق رسیده‌اند و درمجموع از سه هزار و ۷۱۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده به سه هزار و ۷۵۵ میلیارد تومان رسیده‌اند.

وی گفت: ازآنجاکه سرمایه‌گذاری از مسیر اعتبارات دولتی با محدودیت‌ها و موانع مواجه بود عملاً ۱۱ درصد از این سرمایه‌گذاری به اعتبارات دولتی تعلق گرفت درحالی‌که ۱۳۶ درصد اعتبارات بخش خصوصی محقق شد و برآورد ۶۳۸ میلیارد تومانی به ۸۹۱ میلیارد تومان رسید.

انتهای پیام/

R41450/P1377/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه