تاریخ خبر: ۲۶ اسف ۱۳۹۵
۴ درصد از تلفات جاده‌ای کشور در محورهای استان لرستان رخ داده است

۴ درصد از تلفات جاده‌ای کشور در محورهای استان لرستان رخ داده است

حمل‌ونقل استان لرستان گفت: ۴ درصد از تلفات جاده‌ای کشور در سال ۹۵ در محورهای استان لرستان رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی زندی‌فر ظهر امروز در کارگروه ایمنی حمل‌ونقل و سوانح لرستان در رابطه با وضعیت تردد وسائل نقلیه در ایام نوروز در محورهای استان اظهار داشت: در نوروز ۹۵ علی‌رغم اینکه دو درصد از تمام ترددهای کشور در محورهای استان صورت گرفت اما چهار درصد از تلفات جاده‌ای کشور در این مسیرها رخ داد.

وی بابیان اینکه در نوروز سال گذشته اوج تردد وسایل نقلیه از در سه مقطع زمانی ۲۴ اسفند تا ۲۸ اسفند، از سوم تا ششم فروردین و نهم تا یازدهم همین ماه بوده است، افزود: با توجه به افزایش ترددها در سه مقطع زمانی مذکور به مراتب تسلط‌ها بیشتر شد و در مقابل نیز متاسفانه تلفات جاده‌ای نیز در این سه مقطع زمانی افزایش یافت.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل استان لرستان با تاکید به اینکه ۵۹ درصد از تلفات جاده‌ای نوروزی ۹۵ در محورهای کریدور شمال به جنوب استان رخ داده است، عنوان کرد: ۵۵ درصد از متوفیان در محورهای استان لرستان غیربومی بوده‌اند.

وی بیان کرد: در نوروز ۹۵ تعداد متوفیان محورهای استان لرستان ۲۸ نفر بوده‌اند که این تعداد فوتی در نوروز سال قبل ۲۲ بوده است

علی علیخانی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان نیز در این جلسه در رابطه با وضعیت مسیر پل سفید به بروجرد گفت: تیمی متشکل از اداره کل راه و شهرسازی، راهداری و حمل‌ونقل و پلیس راه استان برای بازدید از مسیر پل سفید تا بروجرد فرستاده شد.

وی افزود: کمبودهای موجود در پنج کیلومتر مسیر پل سفید تا بروجرد اعلام شد و ۱۱ کیلومتر محور الیگودرز تا خمین نیز آماده تردد وسایل نقلیه است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان از تکمیل علائم و خط‌کشی کمربندی الیگودرز تا پل زیرگذر کزمان خبر داد و عنوان کرد: تمام مسیرهای اعلام شده تا دو روز دیگر آماده تردد هستند.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 7 (10) image

یک دیدگاه